Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Kaj sledi
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ivolk11
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Jan, 2016 19:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2005 1:27

Pred časom me je oseba prijavila sum goljufije ker mu nisem poplačal računa v celoti. Pozvan sem bil na zaslišanje na policijo tam sem pojasnil svoj del. Nato sem šel do osebe ki me je prijavila ter ji račun poplačal v celoti. Dal mi je potrdilo, da sem mu plačal ter rekel da bo šel naslednji dan na policijo ter preklical.

Zanima me kaj lahko sledi : A bo sedaj zadeva romala na tožilstvo ali sploh ne in če pride na tožilstvo glede na to da dolg ne obstaja več. Kaj lahko sledi ? Dolg je bil v višini slabih 200 €

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 07 Jan, 2016 9:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Kar se tiče policije in tožilstva: kdo bi vedel. Ne moreš vedeti, jaz pa ti tudi ne morem podati ocene, ker ne vem vseh podrobnosti (zanje bi moral poznati "spis"). Tako da ali bo prišlo do pregona ali ne... ne morš vedt.

Policija bo ali pa ne bo predala DT ovadbo, ta pa bo ali ne bo vložil obtožni akt.

Kar se tiče naknadnega plačila: to sicer vpliva na odmero kazni, lahko tudi predstavlja dobro obrambno tezo, ampak na obstoj kaznivega dejanja ne vpliva. Kako? Ti bom dal primer, ki je poenostavitev tega, kar si povedal. Pride tat v trgovino in v vrečo "pobaše" za 500 € robe. Steče iz trgovine, varnostnik ga ne ujame, a pri begu mu pade iz žepa denarnica z osebno. Jasno je, da ga bodo kmalu obiskali policisti. Zato gre drug dan sam do trgovine in vrne robo. Po matematični logiki 0-500+500=0 do kaznivega dejanja sploh prišlo ni. No, po pravni logiki bo pa odgovarjal za tatvino, u bonus se mu sicer šteje, da je stvari vrnil, ampak ne moreš pa reči, da se nič ni zgodilo.

Glede na tvoje podatke (200€, že odplačano,...) pomoje niti policija ne bo podajala ovadbe, če pa že, jo bo pa DT zavrgel. Ampak to je zgolj ugibanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu