Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  popravilo avta s strani zavarovalnice povzročitelja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
salieri86
PrispevekObjavljeno: Pon 01 Feb, 2016 18:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2016 18:37

Pozdravljeni!

Danes sem se z mojim avtomobilom peljal po cesti nakar mi je iz nasprotne strani pripeljalo tovorno vozilo, ki je imelo na kesonu naložen gramoz oz. kamenje. To kamenje je v res veliki meri letelo po zraku na cestišče, zadelo več avtomobilov (do sedaj sva škodo prijavila dva). Povzročitelja ni bilo težko najti ko sem obrnil in zapeljal za njim, saj je za seboj puščal široko sled kamenja, ki je peljala direktno na sedež podjetja, ki je lastnik tovornjaka.
Po priznanju krivde voznika, sma jaz in še ena oseba izpolnili evropska poročila o prometni nesreči, spodaj dopisali da voznik tovornjaka prisnava krivdo, ker je imel nepravilno zavarovan oz nameščen tovor.
Stvar se zakomplicira ko grem popoldan do zavarovalnice (povzročiteljeve in ni enaka moji) in hočem da mi ocenijo škodo. Poškodovano je vetrobransko steklo celotno popikano in na dveh mestih zelo zlomljeno, popikan (okrušena barva) pokrov motorja do polovice s strani drugega voznega pasa, pravtako odbijač in levi blatnik.
Cenilec oceni, da bojo menjali steklo, poškodovanega laka pa ne mislijo popravljat, ker bojo probali spolirat (čeprav mu večkrat pokažem da so poškodbe pregloboke, kar je tudi povedal ličar pred tem ko sem šel k cenilcu). Pove še, da v kolikor bojo poškodbe po poliranju še vidne, bo vse skupaj odločila komisija, ki pa bo 90% pravi, odločila da se ne bo popravljalo.

Kaj je za narediti?

Seveda jim razložim še enkrat, da je njihov zavarovanec povročil škodo večim vozilom, da imam več prič in da mi morejo avtomobil vrnit v stanje kot je bil pred današnjim dnem)..ampak...se ne pustijo zmesti...

Hvala za nasvet!

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Tor 02 Feb, 2016 1:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

Če imaš novejši avto, to pomeni max 5 let star, lahko zahtevaš tudi škodo ker z barvanjem si znižaš vrednost vozila. to je da jih še malo podžgeš. je pa tako, da ti morajo avto spravit v stanje kot je bilo prej. če mislijo oni samo malo popikat z tušom in spolirat, ter da se bo poznalo, jim samo pustiš ključe in rečeš da spravijo avto v stanje kot je bilo prej. če ga nočejo jih lahko mirne vesti tožiš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu