Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  Odtujitev uradnih identifikacijskih dokumentov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
brankozdovc
PrispevekObjavljeno: Pon 08 Feb, 2016 0:05  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Feb 2016 23:46

Pozdravljeni,
ker sam ni sem vešč pravnih zadev se obračam na vas pravnike za pomoč. Gre za sledečo zadevo. Lansko leto natančneje v mesecu avgustu smo bili skupaj z družino na konjeniški prireditvi, kjer sta hčeri tekmovali z dvema konjema. Za sam nastop mora konj imeti svoj identifikacijski dokument na kratko ID. Po zaključku smo pozabili te dokumente pri organizatorju tekme. No tu pa nastane problem. Organizator oziroma lastnik posestva kjer je bila tekma in ga seveda dobro poznam, mi sedaj noče vrniti dokumentov o konjih. Ima pač spor z ženino svakinjo, ki mu je dolžna nekaj denarja in me praktično izsiljuje s tem, da ko mu bo plačala, bo pa meni vrnil dokumente od konjev. Poskusil sem se razumno pogovoriti in mu razložiti, da se stvari ki jih ima z svakinjo mene ne tičejo in da naj jo terja na kakšen drug način, pa žal neuspešno. Kaj lahko storim, da pridobim nazaj dokumente. Ali naj ga prijavim, da mi jih je ukradel. Hvala za kakršen koli nasvet. Lep pozdrav Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 09 Feb, 2016 10:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Ne gre za krajo, gre za zatajitev.
Zagrozi mu, da ga boš prijavil. Zdi pa se mi, da se zatajitev v tem primeru preganja na zasebno tožbo, kar pomeni, da policija tega ne preganja, ampak moraš sam. No, pridejo pa povprašajo verjetno že, kar pri večini povzroči učinek samodejnega vračanja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu