Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  bivši njemodajalec me terja za stroške popravila plinske peč
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bojci43
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Mar, 2016 15:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2016 15:40

živijo

prosil bi za tale nasvet - kaj storiti.

stvar je takšna - 27.02 sva imela primopredajo z lastnikom stanovanja (jaz sem bil najemnik), in takrat je bilo vse OK (naj poudarim da edini papir kaj sva ga takrat podpisala je bila samo moje obvestilo da bom primopredajo opravil 27.02).
Pri primopredaji sva si samo segla v roke (ker sva tudi do takrat vse imela bolj na prijateljski ravni).

sedaj pa sem danes - 08.03 dobil info od njega da se je peč pokvarila (plinska peč).
naj poudarim da je do mojega odhoda vse delovalo. in sedaj on od mene zahteva 200 eur za popravilo plinske peči. je pa on vmes našel novega najemnika (bil je tudi na primopredaji), ampak ne vem od kdaj imajo oni podpisano pogodbo (vem samo, da je bil ta nov najemnik 3,4 dni v stanovanju, sedaj pa je v tujini in se vrne konec meseca).

fora je v tem, da sem imel v moji prvotni pogodbi zapisano da moram enkrat na leto opraviti servis peči, vendar ga lani, (pred kurilno sezono) nisem, saj je bil dimnikar enkrat maja pri nas in je opravil KOREKTNO vse meritve (tudi na plinski peči) in je bilo vse OK. Je pa tudi res da nam je ta pogodba v kateri to piše pretekla z 1 novembrom lani in je nisva podaljševala.

Če zavrnem tole plačilo, a ima on kakšno pravno podlago, da me terja?

Prosim za kakršen koli info.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Mar, 2016 15:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Povej kaj več... a ti je pokazal kak dokument, kak račun ali karkoli, na podlagi česa je prišel do te številke? V principu pa bi rekel, da nima kaj, posebej ker je pogodba iztekla. Nasploh je vprašanje, četudi bi bi najemnik, če bi bil dolžan plačati to popravilo, po mojem bi rabili več podatkov, torej pogodbo in kaj je predmet tega "popravila".

fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Mar, 2016 17:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Nič ti ne garantira, da se ni v vmesnem času pokvarila. Ko si ti šel ven, je delala.

PrispevekObjavljeno: Sre 09 Mar, 2016 19:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2016 15:40

hvala za odgovore.

tale emailsem prejel od njega (copy/paste njegov mail):
Ti se nekaj a pec si ti vsako leto servisiral? Ker se je namrec pec pokvarla in popravilo je 390 Eur, mi je serviser rekel ce bi bla redno servisirana da se to nebi zgodilo. No ja, kaj pravis si pripravljen sofinacirat popravilo.. Je mal zoperno da se mu pec prvi dan ko je tam pokvari in da bi novi najemnik to placeval.

staro pogodbo pa moram najti (če/ko jo najdem jo še pripnem)

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Mar, 2016 20:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

bojci43 je napisal/a:
hvala za odgovore.

tale emailsem prejel od njega (copy/paste njegov mail):
Ti se nekaj a pec si ti vsako leto servisiral? Ker se je namrec pec pokvarla in popravilo je 390 Eur, mi je serviser rekel ce bi bla redno servisirana da se to nebi zgodilo. No ja, kaj pravis si pripravljen sofinacirat popravilo.. Je mal zoperno da se mu pec prvi dan ko je tam pokvari in da bi novi najemnik to placeval.

staro pogodbo pa moram najti (če/ko jo najdem jo še pripnem)

lp

Vprašaj, kaj se je pokvarilo in na kako bi servis vplival, da se ne bi pokvarilo in če je res, kar pravi, potem plačaj, ker si kršil pogodbo. Sicer ne.

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Avtorsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu