Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Odvetnik, fiduciarni račun in izplačilo...
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
b.s.
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Mar, 2016 16:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 16:01

Po izgubi službe, zaradi neupravičenih razlogov sem se odločil, da s svojim odvetnikom vložim tožbo. Vse je potekalo dokaj hitro in dogovorilo smo se, da se poravnamo. Moje finančno stanje je zelo slabo, saj imam že nekaj let blokirani osebni račun, zato sva se z odvetnikom dogovorila, da bo bivši delodajalec nakazal znesek na njegov fiduciarni račun. Odvetnik mi je zatrdil, da bo lahko od tega zneska dvignil v gotovini 4.000 Eur preostanek pa mi nakazal na Avstrijski bančni račun.

Mine par tednov in čas ko bi on moral dobiti nakazilo katerega tudi dobi. Sedaj pa naenkrat mi denarja ne more dvigniti, ker sem jaz blokiran in bo on zaradi tega lahko v sodnem postopku. "Ok, v redu. Pol mi pa nakaži na račun," tudi tega naenkrat ne more ker je to pranje denarja. Kako naj dobim svoj denar "ne" ve, ve pa le, da imam 30 dni časa za prevzem oz nakazilo tega denarja.

Ne vem ali samo meni tu dobesedno nekaj "smrdi".
Prosil bi, če mi lahko date kak nasvet na koga se obrniti, informacijo katera zakonodaja obsega to (nakazila odvetnikov). Vsi drugi odvetniki mi pravijo, da bi ta denar on meni lahko nakazal, dal brez problema.

Sem v hudi denarni stiski in bi mi ta denar prišel še kako prav za poplačilo neplačanih obveznosti, najmajn pa ga hočem izgubiti.

Za vaše odgovore se vam zahvaljujem že v naprej.

lp
bs
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Mar, 2016 16:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Rreči mu takoj naj ti da denar v roku 24ur, sicer ga boš naznanil na zaradi storitve kaznivega dejanja. Upam, da imaš tudi kaj pisnega s tem v zvezi?

b.s.
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Mar, 2016 20:46  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 16:01

Jezdec prvo kot prvo HVALA...

V tem je problem, ker pisnega ni nič razen od sodišča (poravnava). Vedno je bilo vse v redu, korekten odnos skratka vse in zdaj naenkrat to.

Je možnost, da z enim od mojih upnikov naredim asignacijsko pogodbo?
Seveda mu po predložim in zapišem, da se bo transakcija sprovedla nemudoma, in naj pošlje potrdilo o nakazilu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu