Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  doplačilo domske oskrbe za starostnika
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
devetka
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Apr, 2016 8:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2012 12:28

Pozdravljeni,
bom kratka. Mama je v domski oskrbi, ki jo z bratom na podlagi odločbe CSD doplačujeva, kot je določeno. Problem je nastal, ko se bratu to nekako več ni ljubilo, pa je na csd prosil za olajšavo, pri tem pa svojo ženo navedel kot vzdržvanega družinskega člana. Pred tem ga je za neplačilo obravnaval že izterjevalec, žena pa veselo hodi v službo. V vsej tej kolobociji pa sem jaz plačevala njegovo olajšavo. Na csd-ju se iizgovarjajo na zakonodajo, zdrava kmečka pamet pa vsakemu otroku pove, da je tu nekdo zatajil. Mi pomagate, kako naj zadevo uredim? BTW: Z bratom komunikacija ni mogoča, ker je indiferenten na vse, kar ima žig ali nanj spominja (v ta koncept spadam tudi jaz).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Apr, 2016 8:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

S centrom je vedno težka...

Za starše so odgovorni starši, kar pa žena od brata ni... jaz bi poskusil tudi s kakšnim ugovorom, da se otroci šolajo, da so stroški veliki itd., pa naj prevzame občina. Pisno jasno, ustno s centrom je, kot da ni.

PrispevekObjavljeno: Sre 13 Apr, 2016 9:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2012 12:28

fan2 je napisal/a:
S centrom je vedno težka...

Za starše so odgovorni starši, kar pa žena od brata ni... jaz bi poskusil tudi s kakšnim ugovorom, da se otroci šolajo, da so stroški veliki itd., pa naj prevzame občina. Pisno jasno, ustno s centrom je, kot da ni.

Ja, bi bila varianta, a ni možna, ker so otroci že zdavnaj odrasli. Poleg tega se mi takšno sprenevedanje gabi. Bratu očitno ne. V tem je ravno point. Človek manipulira z vsem, kar je mogoče, da se izogne obveznostim. Tudi možnost občine je že izkoristil, ker sam je zaposlen, njegovi otroci imajo že svoj družine. Kamen spotike je njegovo izmikanje plačevanju za vsako ceno. Jaz bi rada vedela samo, na koga se obrniti, da ga postavim pred dejstvo, ker se resnično čutim izkoriščano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu