Avtor Sporočilo
<  Medicinsko / zdravniško pravo  ~  Malomarnost zdravnik/ov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
ursskaaa
PrispevekObjavljeno: Sre 30 Mar, 2016 14:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2016 14:11

Zanima me, kako lahko ukrepam v naslednjem primeru.
Januarja, lanskega leta sem se peljala z neko gospo iz Ljubljane s prevozi.org. Ker je bila ob vožnji popolnoma neprisebna, je spregledala avto pred seboj in zadnji čas na polno zavirala. Jaz sem sedela zadaj na sredini (seveda pripasana), a vendar me je nabilo na sprednji sedež v rebra.
Ker me tisti dan ni nič bolelo, sem odmislila na ta udarec in sem se šele čez teden dni odpravila k zdravnici (ko sem prišla iz Ljubljane, saj sem tam študirala), a le-ta ni bila moja osebna zdravnica. Potožila sem ji o bolečini v rebrih, ki se pojavi ob vsaki dejavnosti, bolečino med smejanjem, kašljanjem, kihanjem,... Zdravnica je rekla, da je bila verjetno le udarnina in me ni napotila na rentgen.
Ker bolečina po mesecu dni ni popustila, sem se med tednom, ko dela moja osebna zdravnica odločila, da jo obiščem in ji povem, da nekaj ni vredu in da to ni samo udarnina.
Zdravnica me je zopet potolažila, da ni nič in mi je predpisala le pravo
Pred tednom dni, to je 1 leto in 2 meseca po poškodbi, sem odšla do zdravnice v kraju, kjer študiram in ji povedala, da me po tolikšnem času še vedno bolijo rebra. Le-ta mi je takoj napisala napotnico za rentgen, vendar je rekla, da moram povedati, da se je poškodba zgodila nekaj dni nazaj, npr. pri športni dejavnosti, saj me bodo le tako lahko obravnavali na urgenci, kamor sem bila napotena.
Takoj sem odšla na rentgen, kjer so ugotovili, da se mi na desnem VI. rebru vidi fraktura in kalus ob njej.
Ker je bilo na napotnici napisano, da nisem imela predhodne poškodbe na tem mestu in da je to sveža poškodba, so me napotili še na CT, da bi se prepričali, da ni na tem delu vidno kaj drugega.
CT izvid je prav tako pokazal frakturo s kalusom.
Če bi me zdravnica pred letom dni obravnavala tako, kot bi mogla, najverjetneje ne bi bilo več takšnih bolečin, ki jih prenašam vsakodnevno in bi mi mogoče takrat predpisala mirovanje. Prav tako se bi mi rebro lepo zacelilo in se nebi okrog naredil takšen kalus. Da ne omenjam do česa bi lahko vse prišlo, če bi se mi kakšen odlomljen delček rebra kam zataknil...
Zaenkrat pa še čakam na pregled pri zdravniku, kaj mi bo svetoval v zvezi z rebrom. Ali ga bo potrebno odstraniti...
Je v tem primeru možno tožiti zdravnika, da me ni poslal na rentgen?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Čet 31 Mar, 2016 9:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

rebara se ne celijo glih doma ali v gipsu. tako da je to čisto vseeno.
Nazaj na vrh
nena12
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Maj, 2016 17:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Zaradi napačne diagnoze ter nezdravljenja takoj po poškodbi sem delni invalid. Bijem bitko že tretje leto. Zdaj pa se odloči kaj boš...Gre ogromno denarja, časa, živcev, proti zdravniku je težko najti ustreznega odvetnika (kot da se vsak ustraši ali kaj)....Težka pot te čaka. In če jaz zaradi tega ne bi bila delni invalid, se definitivno ne bi spustila v boj.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Medicinsko / zdravniško pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu