Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvršba na nepremičnino
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pliva
PrispevekObjavljeno: Pet 20 Maj, 2016 12:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2008 16:25

Pozdravljeni!

Imam izvršbo na nepremičnino,za katero v dogovoru z upnikom redno mesečno plačujem obroke. Plačano imam že polovico zneska.
Vsako leto upnik poda na sodišče odlog za eno leto, le tega sodišče potrdi.
Sedaj pa sem prejel obvestilo, naj še kar naprej plačujem tako kot smo se dogovorili, vendar na sodišče ne morejo ponovno podati odloga, zaradi spremembe zakona. Napisali so mi , da bo sodišče po poteku odloga 31.8.2016 samo odločalo o usodi moje nepremičnine.

Zanima me kaj lahko naredim, če mi upnik še naprej dovoli plačilo na obroke, usoda nepremičnine pa je v rokah sodišča.
Ali ni upnik tisti ki daje komando sodišču kako in kaj.

Hvala za odgovor

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Maj, 2016 10:29  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ko se izteče obdobje, za katerega je mogoče odložiti izvršbo, je sodišče dolžno izvršilni postopek nadaljevati, razen če upnik ne umakne svojega predloga za izvršbo. Usoda vaše nepremičnine je zato v rokah upnika, ne sodišča. Upnik vam ne more "dovoliti" hkrati obročnega odplačevanja in hkrati vztrajati pri izvršbi, ker so to dejanja, ki si nasprotujejo - naj se odloči za eno ali drugo.
Nazaj na vrh
pliva
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Maj, 2016 14:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2008 16:25

M_L_P je napisal/a:
Ko se izteče obdobje, za katerega je mogoče odložiti izvršbo, je sodišče dolžno izvršilni postopek nadaljevati, razen če upnik ne umakne svojega predloga za izvršbo. Usoda vaše nepremičnine je zato v rokah upnika, ne sodišča. Upnik vam ne more "dovoliti" hkrati obročnega odplačevanja in hkrati vztrajati pri iz
vršbi, ker so to dejanja, ki si nasprotujejo - naj se odloči za eno ali drugo.

Do letos, 31.8.2016 mi je upnik vsako leto dal odlog za eno leto na sodišče,jaz pa sem vsak mesec redno plačeval kot smo se dogovorili.
Pred 14 dnevi sem jih prosil za naslednje leto za odlog, pa so mi odgovorili, naj še kar naprej tako plačujem, odloga pa ne morejo več zahtevati ,ker je tak novi zakon o izvršbi in naprej odloča sodišče in ne upnik.
Nič mi ni jasno kaj naj naredim, ali naj se sedaj obrnem na sodišče in kakšen je ta novi zakon, ki ne dovoljuje nadaljnih odlogov.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Maj, 2016 14:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kot rečeno:

Zakon sodišču ne dovoljuje, da bi izvršbo odložilo. To ni nekaj, kar bi sodišče lahko spremenilo, zato ni nobenega smisla, da se obračate nanj.

Eventuenlno lahko predlagate drugo izvršilno sredstvo namesto rubeža nepremičnin, če tako premoženje imate.

Tu je problem očitno v upniku, ker mora točno vedeti, da ker odloga ne bo, se bo izvršba nadaljevala in bo prišlo do rubeža in prodaje vašega premoženja. Možno pa je, da je v interesu upnika kljub temu, da jim odplačujete, ker bi se lahko zgodilo, da je tržna vrednost nepremičnine nižja od vašega preostalega dolga, in torej obstaja možnost, da na dražbi upnik ne bi bil poplačan.

Če se hočete izogniti rubežu imate naslednje možnosti:
1. prepričajte upnika, da umakne izvršbo
2. sodišču predlagajte, da se rubi drugo premoženje, ne nepremičnine - če tako premoženje imate
3. najemite kredit, če imate to možnost, in z njim poplačajte celoten dolg (kot je zahtevan v sklepu o izvršbi, torej glavnico, obresti in vse stroške izvršilnega postopka), dokazilo o plačilu pa posredujte sodišču s predlogom, da ustavi izvršbo
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu