Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Okup zemljišča kjer je država solastnik
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
seftjan
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Maj, 2016 18:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2016 18:00

Pozdravljeni imam sledeč problem na dražbi sem kupil polovico zemlišča ter starejše hiše (podrtije) ker v drugi polovici nišče ne živi sem se odločo za odkup preostale polovice lastnica je moja nečakinja. problem ki je nastal je da nečakinja dobiva socialno pomoč torej so se vsedli na hišo. cenilec je oceno da je komplet parcela vredna 20000 eur torej polovica 10000 . sedaj pa me zanima če je možno od države odkupit polovico? nečakin dolg že znaša 25000 eur lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 26 Maj, 2016 20:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Lastnica je nečakinja, kupiš od nje.

Država ima zakonito zastavno pravico, plačaš državi in ne nečakinji - v vrednosti nepremičnine. Cenitev jim predložiš.

Torej se meniš z nečakinjo in državo, ki ti bo dala izbrisno dovoljenje, ko bo dobila denar.

PrispevekObjavljeno: Čet 26 Maj, 2016 23:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Maj 2016 18:00

fan2 je napisal/a:
Lastnica je nečakinja, kupiš od nje.

Država ima zakonito zastavno pravico, plačaš državi in ne nečakinji - v vrednosti nepremičnine. Cenitev jim predložiš.

Torej se meniš z nečakinjo in državo, ki ti bo dala izbrisno dovoljenje, ko bo dobila denar.
. Tako sem tudi mislil a pravijo na Ministrstvu da moram poravnati celoten dolg ne ceno nepremičnine
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Maj, 2016 8:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Nategujejo. Oni imajo zavarovano samo za vrednost nepremičnine in pod nobenim pogojem ne morejo iz tiste nepremičnine iztržiti več. Poskušajo, pač. Jaz se ne bi pustil, omenil bi jim, da solastnine itak noben ne kupuje, pa še prednostno pravico imate, če bodo prodajali na dražbi, kjer bi se prodajalo za manj in bodo dobili še manj. Ker niste dolžnik, vam celega dolga ni potrebno poravnati, seveda pa njim tudi ne prodati.
Po drugi strani pa kot solastnik lahko sprožite postopek delitve, kjer bodo dobili točno toliko, kot bo cenilec ocenil. Povejte jim to. Poročajte!

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu