Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Kaj narediti s podjetjem, poštnim nabiralnikom?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
AMMK
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Sep, 2016 14:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2016 13:34

Pozdravljeni,

zanima me, ali imam pravico odstraniti poštni nabiralnik podjetja (ki ni moje..in z njim nimam ničesar) z moje hiše? Podjetje je registrirano na mojem naslovu, direktor podjetja pa je lansko leto umrl. Lastnica podjetja živi, a v podjetju nikoli ni opravljala nobene funkcije. Je v pokoju in nima premoženja...ima pa otroke.
Pošta namreč prihaja, a nihče le te ne odnaša... Vidim, da je pošta z naslova FURS in s sodišča (izvršbe).

Kaj narediti s takim podjetjem, kakšna je najboljša rešitev? Pdojetje že nekaj let ne posluje, je blokirano...očitno ima dolgove-predvsem do FURS...
Kaj lahko lastnica podjetja naredi v tem primeru? Kot direktor podjetja je še vedno naveden g., ki je umrl že več kot pred 1im letom. Lastnica pa nima funkcije prokurista...

Prosim za nasvete in pomoč.

Hvala,
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Sep, 2016 14:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če družba ne bo izpolnjevala svojih obveznosti (npr. predložila letne bilance), bo izbrisana iz AJPESa. Za lastnico (torej družbenico) bi lahko nastale posledice, ker ni imenovala novega direktorja, ko je prvi umrl - biti družbenik ne pomeni samo imeti pravice, ampak tudi dolžnosti; "nisem vedel, da moram to narediti" v tem primeru ni izgovor, niti ne starost (razen če je zaradi bolezni, npr. demence, psihično nesposobna izvrševati svojih pravic in obveznosti). Najlažje bi šlo, če imenuje novega direktorja, ki družbo nato pošlje v stečaj.

Če t družbo nimate sklenjene nobene pogodbe o najemu prostorov (ali vsaj nabiralnika) oziroma nobene druge zavezujoče pogodbe (nekoč je zagotovo nekaj moralo biti, saj se sicer družba ne bi mogla prijaviti na vašem naslovu - zato je treba ugotoviti, ali ta pravni temelj še velja) lahko nabiralnik odstranite, AJPESu pa sporočite, da družba nima pravnega temelja za obstoj sedeža v vaši nepremičnnini (domnevam, da ste lastnik; če niste, lahko tako prijavo poda samo lastnik).
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Sep, 2016 14:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Kako pa je nabiralnik sploh prišel na vašo hišo?
A kar čez noč se je pojavil? Wink
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu