Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Preselitev mame v manjše stanovanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aysilon
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Sep, 2016 7:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2016 7:27

Spoštovani,

Sem lastnica 2,5 sobnega stanovanja v Ljubljani kar je zapisano tudi v zemljiški knjigi.
V tem stanovanju prebiva moja mati, ki ima na tem naslovu prijavljeno stalno prebivališče. Mama je, ko smo imeli možnost stanovanje odkupiti po Jazbinškovem zakonu prisepvala za odkup 10.000€. V tem stanovanju prebiva že 30 let in to brez kakršnekoli najemne pogodbe ali dogovra od dosmrtnem prebivanju v tem stanovanju. Ker bi stanovanje potrebovala za starejšega sina smo želeli, da ji uredimo manjše občinsko upokojensko stanovanje, ki je tudi stroškovno lažje za vzdrževanje. Vendar pa o tem noče niti slišati. Sedaj pa me zanima ali je možno, da sin kupi garsonjero ali pa 1. sobno stanovanje in jo mi lahko preselimo v to garsonjero čeprav se noče prseliti. Ali je možno to urediti preko odvetnika ali bo potrebno preko sodišča. Garsonjero ali pa 1. sobno stanovanje pa bi ji kupili nekje na Dolenjskem ali pa na Ptuju, saj so tam te nepremičnine cenejše. Ali je to možno oz preselitev izven Ljubljane pride v poštev tudi pravno, saj bi sin potreboval stanovanje, kajti drugače mora bivati v najeniški garsonjeri.

Hvala za odgovre in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Sep, 2016 10:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Kdo točno je lastnik stanovanja zdaj, v ZK? Ti?
Kdo je odkupil po Jazbinšku? Ti ali mama?
Če mama, kako si postala ti lastnica? Darilo, kaj drugega?
Nazaj na vrh
aysilon
PrispevekObjavljeno: Pet 09 Sep, 2016 7:24  Odgovori s citatom

Točen lastnik v ZK sem jaz. Stanovanje sem odkupila jaz, tudi kredit in vse ostalo je bilo vodeno name, mama je samo prispevala 10.000€ za odkup, da smo poplačali kredit prej kot bi ga sicer. ni pa to da je prispevala nikjer zapisano.
Nazaj na vrh
atia
PrispevekObjavljeno: Sob 10 Sep, 2016 22:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2013 14:55

No mama je vseeno mama in je bila prej kot sin, ki je še mlad in si lahko pomaga na sto načinov. To se sliši sicer grdo, vendar izgleda da vam je mama močno napoto. Pa ste kdaj razmislili ali bi vi sploh obstajali, če mame ne bi bilo? Kako bi se vi počutila, če bi vas sin na stara leta metal v drugo stanovanje. Zgodovina se ponavlaj in prav to se vam lahko kmalu zgodi. Sicer pa mami po zakonu pripada stanovanje saj je v njem že 30 let.
Nazaj na vrh
aysilon
PrispevekObjavljeno: Ned 11 Sep, 2016 8:23  Odgovori s citatom

Kakšno vezo ima to, da si sin lahko pomoga na sto načinov, z mojim vpršanjem. Ne sprašujem kako si lahko pomaga ampak kašne so pravne možnosti, da njo preselimo v manjše stanovanje. Lahko je stokrat mama, ne poznate njene zgodovine, kakšna je bila do mene, svojih vnukov, svojega moža, itd... Sem nisem prišla po moralne očitke ampak po nasvet, za moralne očitke bi se obrnila na drug forum. Po katerem zakonu ji stanovanje pripada, če ste že njen zagovornik, lahko tudi citirate člen po katerem ji stanovanje glede na situacijo pripada, ne pa da delite moralne očitke brez konkretne podlage.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Sep, 2016 22:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

aysilon je napisal/a:
Kakšno vezo ima to, da si sin lahko pomoga na sto načinov, z mojim vpršanjem. Ne sprašujem kako si lahko pomaga ampak kašne so pravne možnosti, da njo preselimo v manjše stanovanje. Lahko je stokrat mama, ne poznate njene zgodovine, kakšna je bila do mene, svojih vnukov, svojega moža, itd... Sem nisem prišla po moralne očitke ampak po nasvet, za moralne očitke bi se obrnila na drug forum. Po katerem zakonu ji stanovanje pripada, če ste že njen zagovornik, lahko tudi citirate člen po katerem ji stanovanje glede na situacijo pripada, ne pa da delite moralne očitke brez konkretne podlage.

Glede na to, da stanovanje ni njeno, se jo pač vrže iz stanovanja ven in se ji da na voljo, da gre v manjše stanovanje ali pa naj se znajde sama, če morala ni vprašanje.

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu