Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Sprememba stalnega prebivališča po zakonsko določenem roku
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
hankuk8765
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Sep, 2016 15:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2016 14:51

Pozdravljeni,

situacija je taka:

že skoraj dve leti živim s partnerko v stanovanju in stanovanje je v moji lasti. Ko sva se preselila, nisem v roku osmih dni spremenil stalnega prebivališča, imam tudi s.p. prijavljen na starem naslovu, kjer živijo starši. Dejansko sem do sedaj odlašal s spremembo stalnega prebivališča in sem samo hodil preverjat pošto ter istočasno obiskal starše.

Zdaj sem se pa končno odločil da se sparvim spreminjat stalno prebivališče in ko sem po internetu iskal informacije kako poteka sprememba, sem naletel še na podatek, da če ne prijaviš spremembe stalnega prebivališča v osmih dneh, te doleti kazen [b]od 400 do 1200 EUR kazni![/b]

[b]Zdaj pa sledi vprašanje:[/b]
Glede na to da je stanovanje, v katerem živim, že skoraj dve leti v moji lasti in je tudi vpisano že toliko časa v zemljiški knjigi, me zanima ali bo upravna enota na podlagi tega sklepala da že skoraj dve leti živim na tem novem naslovu in nisem že prej spremenil stal. prebivališča in me bo tudi oglobila za 400-1200 EUR?

Zahvaljujem se vam za vaše odzive / odgovore

Lep dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Sep, 2016 15:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Ne kompliciraj.
Jaz sem to delal po 6. letih, ko sem že v svojem stanovanju stanoval.
Kako pa naj na UE vejo, da je stanovanje sploh bivalno?

Zamenjal pa sem zato, ker sem na "stari" (kjer sem bil prijavljen, pa me 6 let več ni bilo) naslov prejel vabilo za pričo v neki tožbi, pa pisma nisem dobil, dokler ga poštar ni v nabiralčniku pustil, pa sem zamudil obravnavo.
Sem naslednji teden sprožil spremembo bivališča, sodnici poslal pismo z opravičilom, da sem se ravno selil, pa nisem pisma videl, pa me nihče ni nič vprašal ali težil

PS: pa tožbo smo tudi dobili. Smile
Nazaj na vrh
hankuk8765
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Sep, 2016 15:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2016 14:51

Živjo jurek73,

hvala ti za pomoč! Tudi jaz sem pomislil, češ dve leti se je stanovanje prenavljalo, pa sem zaradi živčnosti/malo panike potem pomislil da že skoraj dve leti imam elektriko, internet, telefon itd., pa da bojo to šli raziskovat itd. V glavnem sem že manjšo paniko začel zganjat. Smile

Že tako ali tako imam vsakič potne roke ko vidim pošto od finančne uprave, pa čeprav imam vedno vse poštimano z davki, na koncu je samo obvestilo za spremembo zavarovalne osnove za s.p. ali pa davek na nepremičnino.

V glavnem, vsakič ko se moram ukvarjati z javnimi ali pa finančnimi upravami, dobim vedno slab občutek, kot da bo šlo nekaj narobe. Smile
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu