Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Terjatev....zaprt s.p.
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bulbator
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Jul, 2016 20:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2013 21:58

Izdelek smo stranki prodali marca 2016. Stranka je brez obvestila zaprla s.p. aprila 2016. A lahko še oddam izvršbo? Sem poskušal elektronsko, vendar ne gre, ko vpišem davčno številko ali matično, mi napiše da subjekt ne obstoja več. A ga lahko navedem kot fizična oseba? Takoj aprila je odprl d.o.o.
Hvala za odgovore oziroma nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 27 Jul, 2016 20:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Seveda lahko, saj s.p. je fizična oseba.

PrispevekObjavljeno: Čet 28 Jul, 2016 5:37  Odgovori s citatom

Hvala.
Rad bi dal izvršbo na TRR, avto, nepremičnine, delež v d.o.o.,....vendar mi menda banka, GURS, MNZ.... teh podatkov ne bo dal....kako jih pridobim...preko odvetnika ali po pridobljenem izvršilnem sklepu mi te podatke morajo dati, če jih na sam na podlagi sklepa pošljem poizvedbo?
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 28 Jul, 2016 9:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Ne rabiš. Samo označiš na predlogu, na kaj hočeš in bo sodišče poiskalo za določene (TRR), služba. Samo na podlagi računa tudi odventiku ne dajo, potem ko je sklep pravnomočen, pa ni problem pridobiti dodatne podatke.

PrispevekObjavljeno: Sob 06 Avg, 2016 23:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kot dolžnika navedete fizično osebo; ko vpisujete podatke o fakturi pa je smiselno navesti, da je bila izdana na ime s.p.-ja, dolžnik pa odgovarja kot fizična oseba. Za predlog rubeža na TRR, rubež plače, premičnin ne potrebujete nobenih posebnih podatkov. Podatek o TRR in plači pridobi sodišče, premičnine pa popiše izvršitelj. Pri rubežu premičnin upoštevajte, da vas bo izvršitelj stal okrog 300 in 400 EUR za en rubež, pri čemer boste morali te stroške založiti vi, in ti stroški nastanejo ne glede na to, ali kaj najde oziroma ali najdene stvari proda. Na podlagi pravnomočnega sklepa o izvršbi lahko pridobite dodatne podatke o premoženju dolžnika; banke se vedno na vsak način upirajo, da bi karkoli povedale o stanju na dolžnikovem računu. Podatkov o lastništvu nepremičnin ne iščite na GURSu, ker to ni relevantna evidenca, pač pa pri zemljiški knjigi; na podlagi pravnomočnega sklepa o izvršbi vam jih bodo dali - poslati morate pisni predlog. Za podatke o registriranih vozilih morate vlogo poslati na upravno enoto, ne na MNZ. Podatke o TRRjih ima AJPES, ne banke.
Nazaj na vrh
bulbator
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 12:32  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Dal sem kar na fizično osebo in je bila zadeva uspešna. Poslal je danes bančno potrdilo da je plačal še pred izdanim sklepom o pravnomočnosti. Samo še preverim, če je denar res prišel.

Me pa zanima zanima naslednje, sedaj bi rad dal umik izvršbe elektronsko. Pa ne najdem kje dal kot opravilo umik, da bi izpolnil obrazec in poslal?
Prosim za pomoč.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 13:08  Odgovori s citatom

Za umik ni obrazca. Morate napisati umik (z vsemi elementi kot jih mora imeti vsaka "papirnata" vloga sodišču), ga pretvoriti v pdf-a obliko, in ga pod opravilom umik izvršbe pripeti kot datoteko.
Nazaj na vrh
bulbator
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 13:16  Odgovori s citatom

V redu, razumem. Se opravičujem, kje pa najdem opravilo: ..umik izvršbe? A pošljem kar po mailu?

Se opravičujem...ker še nisem imel primera o umiku.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 13:20  Odgovori s citatom

Po mailu se nikoli nič ne pošilja. Če govoriva o portalu e-sodišče, potem greste na podportal eIzvršba in tam med opravili najdede opravilo 101 - Umik. Vpišete zahtevene podatke o zadevi, potem pa pripnete datoteko z umikom.
Nazaj na vrh
bulbator
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 13:27  Odgovori s citatom

Neki mi ne gre. Če grem na izdelavo elektronske vloge sta samo dva predloga 011...Predlog za izvršbo in...ter 051-Dopolnitev.....
Če pa zgoraj v pravokotnik ¨"Izbiro opravila" hočem vpisat 101-Umik...pa mi ob 101-U....obstane.

Ali pa delam sploh narobe?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 13:32  Odgovori s citatom

Verjetno ste prijavljeni kot registrirani uporabnik in ne kot zunanji kvalificirani uporabnik. Umik pošljite po "papirnati" pošti s priporočeno pošiljko.
Nazaj na vrh
bulbator
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Sep, 2016 13:33  Odgovori s citatom

Hvala.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo