Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvršba in avto
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Studentka123
PrispevekObjavljeno: Sre 26 Okt, 2016 14:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Okt 2016 16:29

Pozdravljeni,

na vas se obračam z naslednjim problemom.

stara sem 22 in študiram. firma je šla v stečaj in zato čakam plačo še od januarja, ki pa naj bi jo dobila v mesecu novembru. (vmes sem še zgubila status študenta, rednega dela nisem dobila oz. je bilo minimalno)
in zaradi svoje slabe finančne situacije, mi sedaj grozi izvršba za 960 evrov.
Glede na to da nimam rednih dohodkov, edina lastnina ki jo imam je avto (2003 letnik, prevoženih več kot 200.000km), ki pa dvomim da je vreden 300evrov.
kaj se zgodi v takem primeru? se mi lahko spravijo na avto?

če dobim domov sklep o odvzemu avta, jaz pa takrat imam denar za poplačilo, ga še vedno lahko rešim?

najlepša hvala za pomoč,
lp, M.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 26 Okt, 2016 17:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Upnik lahko zahteva rubež vsega vašega premoženja, razen izjem, ki jih določa zakon (poglejte 79. člen Zakona o izvršbi in zavarovanju). Avta ni med izjemami, Izvršitelj tak avto zarubi, naredi javno dražbo, kjer morebitni kupci avto kupijo, denar pa dobi upnik (če bi bil izkupiček večji kot je vaš celotni dol (torej glavnica, obresti in stroški izvršbe), presežek dobite vi).

Če celotni dolg odplačate do dneva prodaje avtomobila, ni več podlage, da bi se ta prodal na dražbi. Kot rečeno: plačati morate celoten dolg - glavnico, zakonske zamudne obresti in vse stroške, ki jih je imel upnik z izvršbo in ki so take narave, da jih sodišče prizna. Smiselno je, da o plačilu pisno obvestite sodišče in predlagate ustavitev postopka, kopijo pa z enakim predlogom posredujete tudi izvršitelju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu