Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Prijava razžaljitve in uničevanje dobrega imena
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
NejcH
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Nov, 2016 9:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2016 9:24

Pozdravljeni,

zanima me kako je s prijavo zelo žaljive in neresnične trditve v javnosti (moja bližnja okolica). Namreč izrečena je bila trditev, da se ukvarjam z drogo in da sem najbrž ˇdrogerašˇ, kar je 100% laž, kar lahko dokažem z vsemi medicinskimi testi, kar trenutno obstajajo. Zadeva ima dve stopnji, trditev je užalila mene, kot osebo, osebno, namreč niti enkrat v življenju nisem niti cigareta dal v usta, kaj šele kakršnokoli drogo, ter druga stopnja, namreč profesionalno se ukvarjam z inštrukcijami, strokovnimi inštrukcijami, in lahko takšna izjava še kako škodi mojemu dobremu imenu v poslovnem smislu, sploh med študenti, ki jih poučujem, le teh ni malo.

Prosil bi za konkretno navodilo kam in kje in kako lahko podam prijavo? Imam tudi potencialno pričo, ki lahko potrdi obstoj žaljive izjave.

S spoštovanjem se Vam že vnaprej zahvaljujem za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Nov, 2016 12:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kazniva dejanja zoper čast in dobro ime se preganjajo na zasebno tožbo. Torej je pregon izključno v vaših rokah, ne policija ne tožilstvo se ne moreta ukvarjati s to zadevo. Stopite do odvetnika.
Nazaj na vrh
NejcH
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Nov, 2016 13:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2016 9:24

Ja no, naslov imate pravnik.info za tale portal, Vi pa ste mi podali informacijo, za katero ne potrebujem jaz tega portala ... To že sam vem, da bi lahko šel do odvetnika. Jaz sem postavil vprašanje, kot bi bilo namenjeno odvetniku. Torej kje in kaj storiti, da se zadeva začne procesirati. Vsekakor se bo preko odvetnika, no ampak sem želel zvedeti informacijo ali imam sploh možnosti, kakšne so če so, itd. Ne pa brezvezno informacijo pejd k odvetniku ...

Podate informacijo v stilu:

JAZ: Zob me boli ...
VI: Pojdi k zobozdravniku ...
JAZ: Ne ga srat ...
JAZ: Potrebujem info. v smislu: daj si obhladek, vzami tableto, ...
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 12 Nov, 2016 14:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če še enkrat preberete moj odgovor, boste ugotovili, da se zadeva ne bo "procesirala", razen če vi sami ne vložite zasebne kazenske tožbe. Če menite, da razpolagate z ustreznim znanjem, da to storite, potem to pač storite - obvezno odvetniško zastopanje ni predvideno - če pa menite, da tega znanja nimate, potem pojdite do odvetnika.

Če naj nadaljujem vašo primerjavo, lahko bi vam rekla, da vzamite tableto proti bolečinam, ta tableta bo prikrila simptome granuloma in čez en mesec boste ob zob. Tako da je naboljši nasvet, ki ga v tem trenutku lahko dobite ta, da pojdite k zobozrdavniku.

Če želite odgovor, kot bi ga dobili od odvetnika, potem pač pojdite do odvetnika in ne na ta portal. Če ste pričakovali, da vam bom sestavila tožbo ali vas naučila, kako to narediti, potem ste žal narobe razumeli, čemu je ta portal namenjen.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu