Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Sporazumni sklep o odškodnini
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sinetik
PrispevekObjavljeno: Čet 06 Okt, 2016 16:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2016 19:59

Pozdravljeni,
Kot sem že v samem naslovu napisal gre za sklep o odškodnini. Sedaj pa me zanima sledeče. Pred kratkim sem s podjetjem sklenil pogodbo o zaposlitvi na kar sem čez 3 dni dobil pred seboj papir, katerega sem hočeš nočeš mogel podpisat. V tem papirju je zapisano, da v primeru odhoda oz. prekinitve delovne pogodbe z delodajalcem iz moje strani moram vrniti 3 bruto plače. To naj bi moral vrniti na podlagi izobraževanja na določenem stroju (ime stroja je v sklepu zapisano narobi (zadnja črka ni pravilna)) vendar tega izobraževanja oz. investicije vame je bilo zgolj 3 tedne sedaj se tako rečeno sam učim in izobražujem. Zanima me ali je tak sklep verodostojen in ne krši pravic delavca ?

Za vsak odgovor in pojasnilo se Vam že sedaj zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svetilkar
PrispevekObjavljeno: Pon 21 Nov, 2016 23:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 20:03
Kraj: Kranj

Ničesar niste dolžni podpisati. Vendar v kolikor nebi podpisali napisanega, vam delodajalec bodisi nebi podaljšal pogodbe o zaposlitvi v kolikor je nimate za nedoločen čas, bodisi izvajal druge pritiske ali mobing ali vas odpustil četudi imate pogodbo za nedoločen čas. Zato pravzaprav nimate izbire kot to podpisati. Še prej pa bi si stvar lahko poiskusili vsaj malo izpogajati. Naprimer da vrnete le dve plači. in da jih vrnete le v primeru če odidete iz podjetja prej kot v dveh letih ipd.
Zdaj je kar je. To ste podpisali. Ta sporazum ali aneks katerega ste podpisali lahko izpodbijate le če dokažete da ste ga morali podpisati pod prisilo. To bi lahko dokazovali s tem da pravzaprav niste imeli druge izbire kot da ga podpišete sicer bi ostali brez službe, ter da vas je delodajalec po zakonu dolžan izobraziti za delo. Vso srečo pri tem. Če bi preteklo več let pa lahko tudi tako da dokažete da se je investicija delodajalcu že poplačala in tako nimate kaj vračati.
Ali kje piše kako bi denar vračali? Če ne si pogoje lahko določite sami (20€/mesec).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu