Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Ustavna pravica
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Antonius
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Dec, 2016 14:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2016 14:08

Zanima me ali imam pravico do neplačila storitve, ki je ne morem uporabljati. Gre za plačilo uporabe dvigala v večstanovanjski zgradbi, ki ga ne morem uporabljati, ker so zaradi podtalnice ukinili delovanje dvigala do kleti. To pomeni, da moram do svojega stanovanja po stopnicah. Upravnik mi je arogantno zabrusil, da se naj vozim gor in dol, če že plačujem. To pa lahko počne prav vsak državljan. Vem kaj navaja zakon, ne vem pa če je glede tega ustavno sporen.
Lepo pozdravljeni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 05 Dec, 2016 15:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če ste lastnik stanovanja, potem je odgovornost za nedelovanje dvigala tudi vaša; naj se skliče zbor lastnikov in se dogovorite za sanacijo ali za to, da se ukine nadomestilo za uproabo dvigala (v bistvu mi ni jasno, kakšna je podlaga za plačevanje takega nadomestila; verjetno pogodba med solastniki?). Upravitelj brez soglasja lastnikov ne more zaračunavati ničesar; če zaračunava preveč, ga zamenjajte (dogovor na zboru lastnikov ali po sodni poti).

Če ste najemnik, se obrnite na lastnika; če je bilo v najemni pogodbi določeno, da plačujete nadomestilo za uporabo dvigala, zahtevajte od lastnika, da zagotovi, da se dvigalo usposobi ali pa da sam plačuje to nadomestilo. Če tega stroška v pogodbi ni, potem ni razloga, da ga plačujete in odpade na lastnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu