Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  POZIV NA PLAČILO DOLGA
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
sončnica123
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Dec, 2016 11:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Dec 2016 11:35

Pozdravljeni,
iz jpsklada sem prijela , da sem dolžna poravnati preživnino, ki znaša 6.037 €. to je za obdobje dveh let . dve leti nisem imela pojma , da je bivši partner vložil zadevo na CSD glede preživnine , po dveh letih pa prejmem iz jpsklada plačilo dolga . kontaktirala sem bivšega partnerja in ga seznanila z zadevo in mi je odgovoril , da ko je odal prošnjo za denarno pomoč ga na CSD ju niso seznanili da naj bi bremenili mene . seveda je to laž . Najin dogovor je bil sledeč , da jaz ne plačujem preživnine on pa mene ne izplača za gradnjo hiše ki sva jo gradila , ko sva bila še v zvezi . ker sva to na sodišču tudi povedala in je sodnik rekel , da minimalno mora napisat za preživnino in tudi za njegov minimalni dolg , ki naj bi se mi izplačal v roku dveh let . vse do leta 2016 sem mislila da najin dogovor velja . do 30.11 ko sem prejela poziv na plačilo dolga . naj omenim , da sem brezposelna in tega denarja za izplačilo nimam. tudi lastnica nisem ničesar. tudi to sem ga seznanila in mi je rekel ko bom plačevala 200€ na mesec bo umaknil iz jpsklada za preživnino. mene pa zanima ker on tudi mene v tem primeru ni izplačal nič kar piše na pravnomočni sodni listini kaj v tem primeru lahko naredim ali mi je dolžal poravnati s stroški vret ali lahko dam predlog da mi je dolžan in da njemu rubijo za to vsoto ki naj bi jo morala poravnati . hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 17 Dec, 2016 16:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Izplačila, ki vam ga je dolžan iz skupnega premoženja, ni mogoče pobotati s preživnino, ker upnika in dolžnika nista ista. Upnik preživnine je vaš otrok (NE otrokov oče!!!!), dolžnica ste vi. Upnik iz izplačila skupnega premoženja ste vi, dolžnik je vaš bivši.

Vi lahko na podlagi sodbe še vedno zahtevate, da vas izplača (pač kolikor je tam dogovorjeno). Vendar to ne vpliva na dejstvo, da ste dolžna plačati preživnino v celoti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu