Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  težave z obrtnikom
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lolster.loster
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2016 13:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Dec 2016 13:19

Pozdravljeni,

Imamo precej težav z izajalcem elektro inštalacij natančneje zato se obračam na vas in sicer

Ker smo obnavljali starejšo hišo, smo se odločili zamenjati tudi vso elektro inštalacijo. Najeli smo izvajalca ki je izvedel tako fino kot grobo montažo. Plačilo je bilo gotovinsko po predračunu ki smo ga dobili po elektronski pošti.

Težave so se začele ko so nam zmontirali kuhinjo v spodnji etaži in se je opravil priklop aparatov, ter tudi po montaži vtičnic mansarde. Ker smo bili takrat v službi smo električarju zaupali ključ da opravi vse potrebno. Ko smo prišli domov (takrat ga že ni bilo več) smo seveda hoteli preizkusiti delovanje aparataov, ter vtičnic v zgornji etaži. In glej ga zlomka indukcija in pečica hkrati nista delovali, prav tako ne vtičnice.

Ko ga pokličem in omenim težavo reče da pride v roku enega tedna pogledat. Si uredim dopust, ga pokličem in se več ne javlja. Naslednja dva meseca ni bilo nobenega odgovora več od njega, kjub poslanim mailom, sms-ov, klicev, nakar dobim po tolikem času celo odgovor, da je toliko zaposlen da ne more priti.

Zatem mi čez par dni javi da bo nekoga poslal da zadevo pogleda. Pridem domov, vtičnice v zgornji etaži delajo, aparati še kar ne. Ga kličem zakaj ni urejeno, pa dobim odgovor da bo to sam prišel pogledati. Itak ga spet ni bilo. Spet klici, maili, itd. odgovora nobenega (no bil je eden, da je pa zdaj na dopustu). Potem po cca novih 2-3 mesecih teženja celo v začetku oktobra pride, pogleda in ugotovi da je dal premalo močne kable ter da vtičnica in pečica ne moreta biti zvezana skupaj. SE PRAVI DA JE SAM PRIZNAL SVOJO NAPAKO

Sem skoraj znorel ko sem ga še pri razpeljavi kablov vprašal če bi rajši pečico in indukcijo dal vsako na svojo vtičnico in mi je zagotovil da je dal dovolj močne kable da bo delalo vse na eni. Ker sam nisem električar in se na jakosti in preseke kablov ne spoznam (no zdaj se), sem mu verjel na besedo.

Materiala da bi to uredil oziroma kako prevezal zopet ni imel s seboj in reče pridem čez en teden. Je 14 dni okoli njega spet od nikoder in se spet ne javlja na telefon in ga do danes še vedno ni bilo ter se še vedno ne oglaša na telefon (oziroma kar prekine) da to popravi kar se vleče že od maja 2016.

Saj bi dobil nekoga drugega da to uredi ampak se mi zdi neumno plačevati nekoga drugega, če je ta izvajalec za delo že bil plačan.

Ali imam kakšne pravne možnosti da ga prisilim da to uredi v določenem roku, ker mi po tolikih mesecih čakanja počasi že živci popuščajo?

Nazadnje urejal/a lolster.loster Tor 20 Dec, 2016 14:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2016 16:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Hitro bi bilo urejeno, če ne bi plačali vnaprej.

Sicer vam pa ostane še sodna pot, ki pa ne bo hitra, in če gre vmes izvajalec v stečaj, boste z njo imeli kup stroškov. Pojdite do odvetnika, ki vam bo zadevo pregledal, in tudi ugotovil, ali niste zaradi vsega zavlačevanja in klicarjenja zamudili rok za grajanje napak. Za zavarovanje teh rokov je namreč treba napake pravočasno pisno (po "papirnati" pošti s priporočeno pošiljko) grajati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu