Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  dva direktorja postopek
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
abucik
PrispevekObjavljeno: Čet 05 Jan, 2017 14:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 14:38

Zanima me;
Pozdravljeni
Imam eno vprasanje ce mi lahko kdo pomaga in sicer

-ali sta lahko dva “enakovredna” direktorja hkrati v firmi - da imata oba (posamezno) vse pristojnosti
-kaksen je postopek, da se se enega zaposlenega imenuje za direktorja v tem primeru (en direktor je ze)

Hvala za vsako informacijo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 05 Jan, 2017 18:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

D.o.o. ima lahko več poslovodji. V razmerju do tretjih lahko vsak od njiju posamezno zastopa družbo - če so družbeniki poslovodji dali kakšne omejitve, te v razmerju do tretjih ne veljajo, odgovarja pa poslovodja v razmerju do družbenikov, če se teh navodil ne drži. Običano situacija, ko ima družba več kot enega poslovodjo, vodi v katastrofo, razen v primeru, ko so družbeniki (ali nadzorni svet) res aktivni in sproti preverjajo vse poslovanje.

Poslovodjo imenujejo in razrešujejo družbeniki. Kakšna večina je potrebna, je odvisno od vsebine družbene pogodbe. Načeloma se ta sklep sprejme ko vsak drug skupščinski sklep, možno pa je da družbena pogodba določi drugače. Ko je sklep sprejet, mora dati bodoči poslovodja soglasje k imenovanju, nato pa ga je treba še vpisati kot poslovodjo v sodni register.

Če je (bodoči) poslovodja že zaposlen v družbi, mu mora sedanji poslovodja dati odpoved. Nato pa se sklene pogodbo o zaposlitvi s poslovodno osebo (ki je drugačna kot pogodba z "navadnimi" zaposlenimi - poslovodji nudi manjšo varnost kot "navadnim" zaposlenim).
Nazaj na vrh
abucik
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Jan, 2017 10:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 14:38

najlepsa hvala za odgovor
Me pa zanima se sledece in sicer ali se skupscinski sklep za taksno zadevo lahko pripravi brez izjave mozno da je postopek cimbolj "enostaven" ce se lahko izognemo temu, da morajo biti vsi na skupscini oziroma, da sploh ni treba iti k notarju, bi bilo super. Kot sem ze izvedela sta dva enakovredna direktorja lahko in imata posamezno vse pristojnosti.Kar sem seznanjena naj bi se sklicala kupscina in bi moral biti zapisnik kjer bi se moralo vsaj polovica lastnikov strinjati in ta sklep bi potem ce prav razumem -notar prijavil izjavo novi direktor pa bi moral dati soglasje.
Ce je kaksen lazji postopek cim manj kompliciranja in da ne rabimo sploh notarja bi bila hvalezna za info ali mora vse preko notarja da se zadeva vpise v sodni register
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Jan, 2017 10:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Potreben je sklep družbenikov. Če družbena pogodba ne določa drugače, je za to treba sklicati skupščino. Brez notarja ne bo šlo. Upoštevati morate, da ima "kompliciranje" točno določen namen - varstvo družbenikov pred samovoljo direktorja in varstvo upnikov pred manipulacijami družbenikov.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu