Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  PROBLEM S SOSEDO
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Bella73
PrispevekObjavljeno: Pon 16 Jan, 2017 7:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jan 2017 7:19

Pozdravljeni!

Z družino živim v večstanovanjski občinski hiši (oče in mama, mama 82, oče 76), kjer skrbim zanju, saj je mama že rahlo dementna. Imam tudi psičko, 11 let staro (upokojena terapevtska psička). Zdaj se je momentalno k meni preselila še punca, ki ima tudi psičko.
Nad nami stanuje gospa (težko ji tako rečem, a naj bo), tudi upokojena, stara med 60-65, ki sicer hodi vsako nedeljo k maši, vendar mi je žal, da moram to reči, je žleht. Odkar pomnim, se vtika v življenja drugih, manipulira s stanovalci ipd. Praktično je bolj ko ne na bojni nogi ves čas s kom. Sicer pa dvolična: ko kaj potrebuje, še nekak gre, zna biti seveda prijazna, drugače pa padajo kar hude besede in tudi verbalne grožnje. Sama sem pristašica reka "lepa beseda, lepo mesto najde", ampak ne gre pač vedno tako. Kadar me je kaj prosila, sem pač pomagala, največkrat je bilo to klicanje na občino ali komunalo za kake stvari, ki jih je bilo potrebno urediti, saj imajo njo že poln k..., ker se ves čas nekaj očitno pritožuje.

Zdaj je bil sicer nekaj časa mir, ravno včeraj, pa se je spet začelo in se bojim, da se bo samo slabšalo. Zvečer sem peljala psičko od punce še lulat na travnato površino ob cerkvi, ki je zraven hiše. Od malih nog smo se tam igrali, vedno se je kak pes tam našel, da o mačkah ne govorim. In me je pričakala na svojem balkonu in rekla, da naj ne vozim psa dol lulat, ker to ni pasji wc in da s tem kažem nespoštovanje cerkve. Jaz sem bila tako šokirana, da najprej sploh nisem vedela, kaj odgovoriti, potem pa sem jo samo vprašala, kaj po njenem mnenju, pa bi se lahko zgodilo, če se kuža tam polula in da če jo mački, ki tam lulajo in mularija, ki se dostikrat zbira, popiva in kdaj tudi bruha, pa ne moti, vendar je drgnila še naprej, da bo javila župniku in da mi bo cerkev poslala dopis... Very Happy Meni se ni dalo prerekati in sem šla v stanovanje, vem pa, da me čaka zdaj spet kar nekaj ukvarjanja z njo. Zna tudi groziti sicer, verbalno je kar "podkovana" in tudi precej verbalno agresivna.

Kot prvo: sem odgovorna skrbnica psa, kar pomeni, vedno in povsod poberem za njim kakce, kjer mora biti privezan, je privezana itd. Sama sem svojo psičko vedno vozila tudi k cerkvi na travo, pa se nikoli ni spotaknila ob to, mislim, da je nastal problem zdaj, ko se je punca preselila k meni. Ne vem sicer, če ve, ker tega ne razglašam na glas (pač, živim svoj lajf), bo pa, če/ko izve, da sva par, verjetno imela veliko za povedati tudi na to temo in se že "veselim". Ja, me bo prizadelo.

Drugo: nikjer ni nobenega znaka, ki bi prepovedoval, da pride pes tja. In nenazadnje: ona ni lastnica te površine, a ne? Vem pa, da hodi čistiti kdaj to cerkev, to je pa tudi vse.

Še enkrat: ne maram tako govoriti o ljudeh, a ta ženska je resnično zlobna in manupulira. Enkrat obira enega soseda, potem se kar naenkrat "razsvetli" in je z njim ok, pa obira drugo, s katero je bila prej ok itd. Ni, da ni.

Vprašanje: kaj lahko storim, če se bo to nadaljevalo ali stopnjevalo? Rada bi ji samo zaprla usta in imela svoj mir. Jaz se v nikogar ne vtikam, nikomur ne škodujem. Vendar, če se bo to nadaljevalo, bom pač nekaj morala ukrepati. Tudi zavoljo staršev, ki si na stara leta resnično ne zaslužita takih problemov in ubadanja s psihiči.

Že vnaprej hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu