Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Pravice 14 letnika
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lunalaura
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Jan, 2017 19:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 18:59

Pozdravljeni!
Sem mama 14 letnika. Oče ima skrbništvo. Zaradi prepirov in nesoglasij med sinom in očetom si moj sin želi živeti z mano. Moje vprašanje pa se sedaj glasi...Ali sin lahko sam odloči kje bo živel glede na to da ima 14 let? In kako se bi mogla jaz pripraviti da bi dobila skrbništvo nad sinom?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Jan, 2017 20:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Spremembo skrbništva dovoli sodišče na podlagi tožbe tistega od staršev, ki skrbništva nima. Sodišče pri odločitvi, komu dodeli otroka, upošteva predvsem korist otroka. Če so problemi, spori itd. imenuje izvedenca - psihologa da se pogovori z vsemi vpletenimi in izdela mnenje. Željo otroka sodišče upošteva kot enega od faktorjev, ne pa izključnega (otroci, sploh najstniki, imajo raje tistega od staršev, ki jim da mir, kar pa ni vedno v njihovo korist).

Težko rečem, da se je mogoče "pripraviti" tako, da bi vam bilo skrbništvo zagotovljeno. Obnašati se morate tako, da je to v korist otroka (objektivno gledano; oziroma tako kot bi to gledal izvedenec, torej strokovnjak psiholog), in to skozi daljše časovno obdobje (mesec ali dva ne bo zadosti).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu