Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Dolg ob prekinitvi najemnega razmerja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
maki0
PrispevekObjavljeno: Čet 05 Jan, 2017 1:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2016 1:35

Pozdravljeni,

Imam sledeč problem in bi bil zelo vesel kakega nasveta. Po nekaj letih oddajanja poslovnega prostora se je moj najemnik odločil zapustiti prostor. Vse bi bilo lepo in prav, če nebi obstajal dolg, ki se je v letih nabral. Dolžan je nekaj najemnin ter nekaj denarja za obratovalne stroške. Problem je tudi, ker je najemnik v tem času menjal svoja podjetja tako, da sem nekaj časa nevedoč oddajal drugemu podjetju brez pogodbe, kasenje sva podpisala pogodbo na novo podjetje.

Zanima me ali lahko z njim podpišem kako obliko dolžniške listine ob predaji objekta? Sam pravi, da bo to poravnal, vendar bi se rad zavaroval z kako listino.

Za vse odgovore se v naprej najlepše zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 06 Jan, 2017 13:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Itak, listino napiši, napiši višino dolgov, napiši, da priznava in prevzema v plačilo te dolgove in napiši rok, v katerem se zaveže plačati. Potem si pokrit, če pride do pravde, lahko dokazuješ višino dolga, temelj pa bo pripoznava in prevzem dolga.

PrispevekObjavljeno: Pet 06 Jan, 2017 14:32  Odgovori s citatom

Hvala,

točno to sem naredil.

lep pozdrav.
Nazaj na vrh
maki0
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Jan, 2017 15:22  Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me kako lahko ukrepam oz. kake opcije imam na voljo v primeru, da moj dolžnik ne poravna dolga. Se pravi ob primopredaji sem ukrepal točno tako kot mi je svetoval uporabnik fan2. Podpisala sva nek dokument na katerem priznava, da bo poravnal najemnine ter vse stroške, ki so nastali z uporabo objekta do meseca, katerega je imel objekt v najemu. Za rok sva se zmenila pol leta vendar, da poravna stroške že v tem mesecu.

Je že kdo imel podobne izkušnje? Pogodba je napisana na belem papirju, ki ga je podpisal on kot direktor njegve firme. Z naše strani sva podpisala jaz in moja sestra v imenu naše mame ki je lastnica objekta. Podjetje še posluje zato mislim, da bo denar imel v primeru če pride do kake poravnave.

V primeru, da ga tožimo ali nam poravna tudi stroške odvetnika in kako dolgo take tožbe trajajo? Ali ima kdo izkušnje z rubežniki? Ali moram za to imeti že pravnomočno tožbo sodišča?

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu