Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Podala sem kazensko ovadbo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
marjetkacici
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Jan, 2017 23:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jan 2017 23:27

Pozdravljeni.
Zoper bivšega partnerja sem leta 2015 podala kazensko ovadbo v varni hiši, zaradi spolne zlorabe in fizičnega nasilja nad menoj. Do zdaj je bila samo ena obravnava na preiskovalnem sodišču. Bivši partner me nadleguje, ko me sreča v mestu, naj kazensko ovadbo umaknem. Ni mi potrebno pisati kako zelo neprijetno je zame, ko ga srečam. Vedno ga ignoriram. Zdaj pa k mojim vprašanjem:
kazensko ovadbo sem podala v varni hiši pod vplivom močnih pomirjeval. Je to zakonito ali ne ? Svetovalke v varni hiši mi niso dovolile iti domov češ naj bi mi bivši partner tako ali drugače škodoval kljub temu, da bi zaprosila za prepoved približevanja in svetovalke so mi trdile, da ni rečeno, da bo bivši partner dobil prepoved približevanja. Je to bila manipulacija? Koliko časa traja postopek zaradi posilstva na sodišču in kako se ta postopek pospeši? In ali obstaja možnost, da se mi ni potrebno udeležiti na sodišču kot priča( 1x sem že pričala) zaradi zdravstvenih težav? Res bi prosila za kakšen odgovor.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 31 Jan, 2017 9:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Dve sta: ali imaš težave dalje ali pa jih vsaj poskušaš rešiti.
Če te nadleguje - policija.
Glede pomirjeval - lahko bi vplivale na svobodno voljo, vendar glede na to, da je od takrat preteklo že kar nekaj časa, ocenujem, da iščeš izhod iz neprijetne situacije.
Tole s svetovalkami - po tvojem opisu bi ti pritrdil, da je to čista manipulacija.
Postopek traja - kolikor traja, na to nimaš nobenega vpliva.
Kot priča moraš iti.
Če se umakneš, partner zmaga, tebe pa nadleguje dalje. Priča si bila v preiskavi, verjetno boš ponovno zaslišala, kjer se bo bralo 1. izjavo in po potrebi dodalo še kakšno vprašanje.

PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 18:34  Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovor. Res je, da mi bivši partner ne grozi več temveč le prosi, naj kazensko ovadbo umaknem, zato niti policije nisem poklicala. Zanima me še: ali lahko zanj zahtevam, da ga pregleda sodni izvedenec? In kolikšno odškodnino lahko zahtevam glede na to, da se je šlo za psihično, fizično, materialno in spolno nasilje? Res bi rada, da nisem v tako neprijetni situaciji glede pomirjeval sem vas vprašala, ker se mi zdi oz. sem prepričana, da svetovalke v varni hiši niso ravnale prav. Lepo vas pozdravljam.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 19:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Težko reči, jaz bi zahteval od par jurjev dalje, pri kazenski ovadbi bi vztrajal (pregon je verjetno na predlog tako ali tako), ker ponavadi, ko storilec doseže umik, gre po stari poti dalje.

PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 20:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Glede izvedenca, ne vem kaj bi s tem profitirala. Neprištevnost oziroma kakšna psihična bolezen so za storilca olajševalna okoliščina, in lahko npr. namesto da gre sedet, dobi samo zdravljenje.

Drugače pa se strinjam s tem, kar je fan2 rekel glede umika: v hipu, ko boš umaknila ovadbo, se bo nadlegovanje spet začelo. In takrat boš precej težje dosegla pregon za naprej (na nek način izgubiš verodostojnost; tožilstvo ima že tako ali tako preveč dela, da bi se utegnilo ukvarjati z nekom, ki se ne more odločiti ali bi ali ne bi), za nazaj pa bo vse izgubljeno. Tako, da vztrajaj. Pričakuješ lahko, da se bodo prošnje spremenile v grožnje (ko bo ugotovil, da prošnje ne pomagajo), ampak če boš popustila, ga boš samo naučila, kako naj pritisne nate, da bo dosegel svoje. Poišči si psihološko svetovanje (ne CSD, ne materinske hiše, ne kakšni svetovalci z dvomljivimi kompetencami, ne psihiatri, ki imajo čas samo za napisat recept, ampak psihologi z ustrezno licenco za psihoterapijo ali kognitivno terapijo) - to ti bo pomagalo prebroditi to pravo situacijo.
Nazaj na vrh
marjetkacici
PrispevekObjavljeno: Pet 10 Feb, 2017 15:55  Odgovori s citatom

Pozdravljeni. Hvala za odgovora. Torej kazenske ovadbe ne mislim umikati kljub temu, da mi bivši partner obljublja, da me bo pustil na miru in zdaj ima novo žensko in mu tudi verjamem, da je preveč okupiran z njo, da bi nadlegoval mene. Kakorkoli kaznivo dejanje je storil in zato sem ga prijavila, če bo naprej postopal tako z drugimi ženskami ni moj problem. Moj problem je, da bi rada že enkrat vse pustila za sabo in šla naprej z življenjem brez tega bremena. Zakaj se vse skupaj vleče že dve leti...ko ne veš kdaj boš situacijo spet moral podoživljati in sebe braniti pred čudnimi izjavami njegovega odvetnika. Naj omenim, da nimam nobene podpore in sem v situaciji sama. Psihološko pomoč sem si poiskala. Zdravila redno jemljem kar me tudi drži, da sploh lahko hodim v službo in redno obiskujem predavanja. Upam, da bo te agonije kmalu konec. Toliko časa, da traja...ne vem no. Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu