Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Darilna pogodba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
KatkaRa
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Feb, 2017 19:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2017 19:22

Pozdravljeni, starši so pred leti sestri z darilno pogodbo podarili nepremičnino. Ker je sestra pokojna, starši želijo drugo nepremičnino podariti meni. S svojo lastno nepremičnino že razpolagam (sama financirala), zato si zaradi davkov še ne želim biti lastnica druge nepremičnine. Zato sem predlagala darilno pogodbo za primer smrti.
Pokojna sestra ima dva otroka. Razumem, da bosta onadva po smrti mojih staršev uveljavljala nujni delež nepremičnine, ki bo predmet darilne pogodbe za primer smrti. Ali bom tudi jaz lahko uveljavljala nujni delež nad nepremičnino, ki je bila podarjena moji sestri-njuni mami, da si bom lahko zmanjšala vrednost za izplačilo nujnega deleža. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 21 Feb, 2017 20:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Odvisno od vrednosti nepremičnin, od oka, če sta vrednosti približno enaki, potem prikrajšanja ne bo na nobeni strani in uveljavljanje nujnega deleža bo za obe strani odpadlo. Tako da ne bo prišlo do zahtevka, da se darilo vrača v zapuščino po nobeni strani.
Verjetno pa bosta imela še kaj ob smti in se bo tisto delilo. Sicer pa je treba imeti v mislih, da najprej umre en starš, in da je dedič tudi preostali starš, ko on umre, ste šele dediči trije. In pride do vprašanja nujnega deleža v bistvu 2x.

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu