Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  ZAPUŠČINA PO STARI MAMI
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
tasikanka
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Feb, 2017 9:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2017 9:06

7 let je odkar je umrl oče in 3 leta kar je umrla stara mama. sedaj smo 3 solastniki(jaz ,sestra - vsak 1/4 in mami 1/2 ).Po očetovi smrti sva se odpovedala dedovanju v mamino korist, ker je ustno na zapuščinski obljubila da se bomo pravično zmenili po smrti stare mame. Ker sem ji zaupal in sem jo imel rad sem se s sestro s tem strinjal da se zmenimo po smrti stare mame-notarsko nisem nič naredil, da bi lahko prišlo do prekinitve če ne bo tako. Mati me je prevarala saj sta s sestro stopili skupaj -sestra lahko uživa vse tudi očetov delež kot je bilo dogovorjeno jaz pa ne. Imam pa pisno ponudbo po kateri bi mami od svoje 1/2 del dala sestri, del pa meni - ali to velja kot dokaz ?saj se je premislila, da prej bi dala zdaj pa ne ? Sestra živi v zgornjem maminem stanovanju, mati se je naselila v spodnji taščin stanovanje, jaz živim zraven v gospodarskem prizidku. Pri sorodnikih sta se hvalil, da že imata med seboj pisni dogovor od katere je kaj ?Prav tako je bila mami pooblaščena za dvig taščinega denarja in ga je 1 leto intenzivno dvigala z računa-to me ne briga. So pa sorodniki povedali da se je mami hvalila, da je stara mama imela doma zelo veliko denarja svojega in še od pokojnega moža. Preden je umrla so zet, sestra in mami med tem ko me ni bilo doma prebrskali celo stanovanje in določene njene stvari odpeljali stran. Nikoli pa me nista spustili samega v stanovanje stare mame. Boli me pa to, da me je lastna mati obdolžila, da sem stari mami ukradel denar. Tudi centa nisem vzel.Zadeva gre tako ali tako na sodišče, ker se ne moremo zmenit-ker sta sestra in mami kar naprej spreminjali predloge in nazadnje sta odpovedali tudi mediacijo. Zdaj me zanima ker gre tudi za večjo vsoto denarja in prevaro ali se to lahko preveri če ima katera denar na svojem varčevalnem računu in da zahtevam na sodišču priče, katere bi to potrdile, kar sta govorili ?

V pričakovanju Vašega odgovora Vas lepo pozdravljam !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu