Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Prekinitev 10 letnega zavarovanja za hišo
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bulbator
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Mar, 2017 17:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2013 21:58

Po 6 letih smo prekinili 10 letno zavarovanje za hišo (sklenjeno 2010), pri čemer sploh nismo vedeli, da smo sklenili za 10 let (agent ob sklenitvi ni povedal in tudi sami žal nismo pozorno prebrali). Vsako leto po tem smo bili navajeni, da nas je agent prej poklical in potem prišel, pa smo uredili. Lani se je agent zamenjal, nihče nas ni poklical, mi agenta kličemo in ga ne dobimo. Ko ga končno dobimo, obljublja, da bo prišel in nič. Mine že mesec čez rok, mi sklenemo pri konkurenčni zavarovalnici zavarovanje, ki nas tudi ne opozori, da naj pogledamo, če imamo 10 letno sklenjeno pri prvi zavarovalnici. Ker smo dobili terjatev za letno premijo od prve zavarovalnice, smo zavarovanje prekinili. Zopet nas niso opozorili, da imamo 10 letno zavarovanje. Sedaj nas prva zavarovalnica terja za celoletno premijo + izračunane popuste, kar skupaj znese čez 700€. Smo mi to dolžni plačat, oziroma, kako se naj temu upremo?

Hvala za odgovore in pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 22 Mar, 2017 22:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Pojdite k odvetniku.

Če vas je zavarovalnica aktivno zavajala (izrecno navajala napačna dejstva), potem imate nekaj možnosti. To, da niste prebrali pogojev zavarovanja, pa žal ni opravičilo. Druga zavarovalnica vas ni dolžna na nič opozarjati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu