Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Mala kraja v Bauhausu
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Xenon
PrispevekObjavljeno: Pon 13 Mar, 2017 19:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2017 19:38

Danes so me dobili pri kraji v Bauhausu. Na sebi sem imel blaga za 15eur (dva paketka svedrov), na vhodu pa me je ustavil varnostnik. Imeli so video gradivo in dejanje sem priznal. Poklicali so policijo in me popisali. Sem pa polnoletni študent brez kartoteke.

Če kdo potrebuje iskreno argumentacijo zakaj je razlog precej preprost, celotna firma mi gre na k. Podplačan delavci brez energije ali kakeršnih koli uporabnih nasvetov. Še varnostnik, ki me je ustavil se je strinjal in posmejal glede situacije. Ni se mi zdelo nemoralno takšni firmi odnesti par svedrov.

Drugi razlog pa je bilo moje nepoznavane zakona. Mislil sem, da so takšne drobnarije prekršek in nič hujšega. Iz srednje šole se spomnem, da so par znancev dobili pri kraji, pa ni bilo nič resnega. Šele danes sem prvič izvedel kako resna je lahko "mala tatvina" in tudi, da sem izbral napačno trgovino, ker kazensko preganjajo vse in so (po besedah varnostnika) to storili tudi že za tatvino vredno 8 centov. Zdaj se zavedam, kako lahkomiselen sem bil, ker sem mislil da za tako dejanje dobiš kakih sto evričev, udarec po zapestju in častni vnos v spisek sovražnikov trgovine.

Zdaj se zavedam se da sem idiot in tudi izučilo me je, da kraja svedrov v Bauhausu ni najboljši način izražanja nezadovoljstva nad njihovim načinom poslovanja. Če bi vedel kakšne so lahko posledice, mi ne bi prišlo niti na pamet.

Skratka, znašel sem se v neprijetni situaciji in me zanima kakšno pot naj uberem. Če je le mogoče mi je prva prioriteta izogniti se kartoteki na kakršnkoli način je že treba. Če pa to ni mogoče pa sem seveda za drugo najmanj neprijetno možnost...

Iskrena hvala vsem za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pon 13 Mar, 2017 21:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Najbrž boš imel možnost poravnavanja s tožilstvom v predkazenskem postopku. Izkoristi jo, pristani na vse, kar ti bodo ponudili in to je to.

Argumentacija ti je pa slaba. Raje bodi dec in priznaj, boš šel bolje skozi.

PrispevekObjavljeno: Ned 26 Mar, 2017 14:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

bauhause mora nadaljevati zadevo, kar je malo verjetno za tako malo kršitev. počakaj kar ti bodo sporočili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu