Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Delež novega partnerja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
špela40
PrispevekObjavljeno: Pon 27 Mar, 2017 9:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2017 9:26

Po ločitvi in po delitvenem postopku skupnega premoženja ( v teku) sem bivšega moža primorana izplačati. Ker se mu mudi (ustvarja si novo družino) je sprejel znesek, ki bi ga dobil za polovico vrednosti hiše, če bi jo prodal v zelo hitrem postopku in dokaj prvemu ponudniku. Sama se z zneskom vrednosti hiše ne strinjam, saj sva vanjo vložila najmanj dvakratnik. Sem se pa zavezala, da bom znesek v predpisanem roku izplačala. Imam novega partnerja, ki bi se preselil k meni in otroku. Ima v lasti stanovanje, ki ga ima namen oddajati in nanj vzeti hipoteko, ki bi mi pokrila znesek,ki ga moram odplačati bivšemu možu. Novi partner bi tako obrok hipoteke kril iz najemnine (ne popolnoma v celoti,saj je znesek izplačila malo višji kot on lahko dobi hipoteko, zato bom razliko krila jaz s svojim kreditom), torej skupaj bova odplačevala kredit za izplačilo bivšega moža. Zavedam se, da bo s tem tudi novi partner postal lastnik določenega dela moje nepremičnine, vendar me zanima v kakšnem delu,saj konec koncev bo nepremičnina,ki jo bo dal pod hipoteko, po odplačilu slednje še vedno njegova, pri meni pa bo imel brezplačno bivanje, zato se mi vpis zneska,ki bi mi ga dal za izplačilo bivšega (preračunan v del nepremičnine) ne zdi "pravičen", saj nepremičnine ne bo prodal, res pa je,da bo plačeval iz najemnine svoje nepremičnine, bival pa bo brezplačno pri meni. Se razumeva in ne dvomim v njegovo poštenost,a dandanes mora človek biti pripravljen na vse, me zanima kako bi se izračunal oz.vpisal njegov delež na mojo nepremičnino. Upam,da sem pojasnila dokaj jasno v rahlo zapleteni situaciji.
Hvala,
Špela
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: