Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Razveljavitev izročilne pogodbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Morticia15
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Apr, 2017 20:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2015 15:24

Oče mi je pred desetimi leti v izročilni pogodbi prepisal osrednji del premoženja (nepremičnine). Brata se s tem nista strinjala, vendar sta na koncu in ob pridobitvi prav tako nepremičin pristala na izročilno pogodbo. Oče si je v pogodbi izgovoril pravico do preživljanja in doživljenske oskrbe, enako za svojo soprogo. Oče je sedaj že pokojni, soproga, moja mama, pa je še živa. Ali lahko mama, ali morda celo brata, zahteva razveljavitev izročilne pogodbe? Naj še doodam, da sem v izročene nepremičnine izvedla večje investicije in stanje torej od izročitve močno spremenila na boljše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 20:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Izročilna pogodba, kolikor je pravilno sklenjena, se lahko izpodbija 1 leto od sklenitve, če je bila sklenjena v zmoti, zaradi grožnje ali prevare. Potem ni več izpodbojna. Možno bi bilo, da katera od strank zahteva razvezo pogodbe, kolikor se druge pogodbene stranke ne držijo svojih obveznosti; v tem primeru vsaka stranka vrne drugi, kar je na podlagi pogodbe prejela. V tem primeru lahko zahtevate povrnitev vrednosti investicij (dokazno breme o višini teh investicij je na vas), vendar morate nepremičnino vrniti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu