Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  predlog za ločitev
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Zulog
PrispevekObjavljeno: Sob 15 Apr, 2017 18:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Apr 2017 18:37

Nisem prepričan če je moje vprašanje za družinsko pravo, ker je problem malo bolj kompliciran.

Žena zahteva ločitev in mi je poslala predlog v katerem zahteva da se izselim iz stanovanja do določenega datuma. Stanovanje je pisano na njenega očeta.

Pred leti sva skupaj s ženo sva bila kreditno nesposobna (s.p. in tujc) da bi dobila kredit za nakup stanovanja, ne glede na naše prihodke kateri so bili solidni. Zaradi tega sva se dogovorila s njenim očetom kateri je za nas pridobil kredit za stanovanje in sva se obvezala mesečno odplačevat obroke na njegov transakcijski račun.
Pri pridobitvi kredita, je tast že plačal tretino cene stanovanja, tako da je nam ostalo za odplačat 2/3.
Kredit smo vzeli na 15 let. Do konca tega obdobja je ostalo še 3 leta in pol. Vsak mesec sem jaz plačaval obroke, žena pa je plačavala druge stroške (voda, elektrika...).

Zdaj njena odvetnica trdi da stanovanje ni naša last in se ne more delit v ločitvenem postopku.

Kaj in kako lahko zahtevam od žene ali tasta, ker sem mi zdi pošteno, da če bom moral jaz zapustit stanovanje, dobim povrnjeno polovico vložnega denarja.

Še bolj komplicirana zadeva je naslednja, da sem dobil sporočilo od banke pri kateri sem imel odprt račun od leta 2005 do leta 2013, da mi lahko dajo samo podatke o transakcijah do maksimalno leta 2011, ker starejših arhivov nimajo.

Kako bi lahko drugače dokazoval da sem resnično mesečno nakazoval denar na tastov račun
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu