Avtor Sporočilo
<  Priporočila Administratorju  ~  kaj, zaprta čtacuna?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
celjan37
PrispevekObjavljeno: Ned 23 Apr, 2017 0:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2011 22:04

In zakaj noben ne odgovarja na vprašanja? zaprite štacuno dol pol, če ne delate več al kaj?

čakam na odgovore že, skratka predolgo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 23 Apr, 2017 18:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Vsi, ki tukaj svetujemo, delamo to prostovoljno in brez plačila. Zavedajte se, da dobivate strokovno storitev zastonj. Temu primerno se obnašajte. Če se vam mudi dobiti odgovor, pojdite do odvetnika in ga plačajte.
Nazaj na vrh
celjan37
PrispevekObjavljeno: Ned 23 Apr, 2017 19:08  Odgovori s citatom

eee, pa točno o tem govorim. na tole sem dobu takoj odgovor, a na neki strokovnega pa ne, tko da ne ti men o primernem obnašanju sploh Wink
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 14:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Kaj lubček, kaj si pa ti po poklicu?

A delaš kej zastonj? A k mehaniku tut greš popravljat, ko ti kaj ne dela, pa spleza pod avto, šraufa, pove da je crknil nek del in ti rečeš: "A, to je? Mah, ne rabm še zdej menjat, bom drugič," in mehanik spleza izpod avta ves od masti in vesel, da ti je lahko povedal v čem je problem? In valda ti ne računa...

A ti povem kako se imenujejo ljudje, ki bi zastonj prejemali pa še grajali? GNOJ. Pojdi zdaj in smrdi nekje.
Nazaj na vrh
celjan37
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 14:20  Odgovori s citatom

forumuser28 je napisal/a:
Kaj lubček, kaj si pa ti po poklicu?

A delaš kej zastonj? A k mehaniku tut greš popravljat, ko ti kaj ne dela, pa spleza pod avto, šraufa, pove da je crknil nek del in ti rečeš: "A, to je? Mah, ne rabm še zdej menjat, bom drugič," in mehanik spleza izpod avta ves od masti in vesel, da ti je lahko povedal v čem je problem? In valda ti ne računa...

A ti povem kako se imenujejo ljudje, ki bi zastonj prejemali pa še grajali? GNOJ. Pojdi zdaj in smrdi nekje.

lubica, mlado si še.. dete Smile

no skratka

eno je mehanik, diagnoza in te fore. obstajajo tudi mehaniki, ki ponujajo brezplačne preventivne preglede, ne nasploh, ampak zavore, accu, olje, tekočine in tako, valda ne če je glavnagred že kej labava, k treba cel avto razdret.

sicer pa, kar se foruma tiče in brezplačat

glej spodnjo sliko, v kolikor nisi nagovora foruma vidu

in ko že ravno omenjaš gnoj ja, k te fotr delu, bi blo bolš, če bi šou takrat, kot sicer, kidat gnoj Wink

lubica moja :*
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 09 Okt, 2017 14:48  Odgovori s citatom

No, vidš, to pa dobiš, ko se drek nauči internet uporabljat.

A brezplačno pomeni, da je treba tkoj prit, ko en celjanček pocingla? Dej lubi bubi, dej prjav na kakšno inšpekcijo. Da si hotu dobit zastonj pa ti niso dal. Mogoče pejt na tednik pa jokej tm.

A po poklicu pa ne boš povedu kaj si? Ja, osnovnošolskega maturanta ni, ampak pol pač napiš da maš tistih par razredov osnovne šole pa je.

Vidm, da ti avto zastonj vzdržujejo a ne? Ne? 100% si brezposlen, ker nimaš izobrazbe in prelen, da bi šou delat. Pol pa fehtaš pa pizdiš, če kej ne dobiš zastonj. A na odločbo o dsp si se tut pritožu, a ne? K direktor dreka zasluži pa cirka 3000 neto, a ne?

Noben ti ni reku, da moraš kaj plačati za smetenje tu, ampak ne pričakuj pa, da ti ga je kdo dolžan nudit.

ZDEJ PA HITR SPREMENIT NICK, DA BOŠ ŠE LAH SPRAŠVOU, SAM BREZ SRAMOTE SVOJEGA DREKOVSTVA. Taki kot ti potem vedno se še enkrat registrirajo, pa še enkrat začnejo drekat.
Nazaj na vrh
celjan37
PrispevekObjavljeno: Pon 09 Okt, 2017 15:30  Odgovori s citatom

No, vidš, to pa dobiš, ko se drek nauči internet uporabljat.

A brezplačno pomeni, da je treba tkoj prit, ko en celjanček pocingla? Dej lubi bubi, dej prjav na kakšno inšpekcijo. Da si hotu dobit zastonj pa ti niso dal. Mogoče pejt na tednik pa jokej tm.

A po poklicu pa ne boš povedu kaj si? Ja, osnovnošolskega maturanta ni, ampak pol pač napiš da maš tistih par razredov osnovne šole pa je.

Vidm, da ti avto zastonj vzdržujejo a ne? Ne? 100% si brezposlen, ker nimaš izobrazbe in prelen, da bi šou delat. Pol pa fehtaš pa pizdiš, če kej ne dobiš zastonj. A na odločbo o dsp si se tut pritožu, a ne? K direktor dreka zasluži pa cirka 3000 neto, a ne?

Noben ti ni reku, da moraš kaj plačati za smetenje tu, ampak ne pričakuj pa, da ti ga je kdo dolžan nudit.

ZDEJ PA HITR SPREMENIT NICK, DA BOŠ ŠE LAH SPRAŠVOU, SAM BREZ SRAMOTE SVOJEGA DREKOVSTVA. Taki kot ti potem vedno se še enkrat registrirajo, pa še enkrat začnejo drekat.

kk se pa da tole citirat?

nauči me, sam nimam pojma Wink

veš, mudel, sploh en vem zakaj midva o čemerkoli debatirava, ekr dvomim da si kakorkoli zadolžen na samem forumu zato, da komentiraš ostale uporabnike. ne rabim se skrivat za nickom, in si delat nov user, zato da bi karkol še naprej, po tvoje sral, me pa na tem emstu preseneča tvoj nek random forumuser28 Smile

jaz sem poslal dva posta na tale forum, za kar mi je žal, zaradi šarlatanstva in odziva, pardon, "odziva". na strokovno se niso odzvali, na opazko, da ni nihče odgovoru, so se pa odzvali zelo hitro.

glede izobrazbe, povem po pravici, imam redno končanih 7 razredov OŠ, izredno, ob delu preko zavoda pa sem končal še za takratne normative 8. razrede, in tako imam v bistvu končano OŠ. poklic temu je primere, NK delavec, brez poklica tudi brez zaposlitve. ni vsak za vse.

in v čemu si ti boljši od mene, glede na to, da sem sam iz dna družbene lestvice in da si se, če prav razumem, spustil na isti nivo, saj po komuniciranju sodeč? ali si v bistvu mi še kako podoben, v isti situaciji, ker tudi ti serješ, če me razumeš, le da ti omejenec tega ne vidiš, tudi sam vem, da napake vidimo le pri drugih, čeprav sami počnemo iste ali še hujše.

no, kakorkoli, zadeva glede iskanja brezplačne pravne pomoči ali nasvetov ni več aktualna, kot sem že omenil, da bi podal kakšno prijavo na inšpekcijo, na tednik po moje ni smotrno, se pa morem pri pravnikih še pozanimati ja, si mi dal idejo, kako je s tem, če nekdo ponuja brezplačno pravno pomoč, in ko se obrneš na njih, te ignorirajo, kar so tile storili, lahko bi odgovorili v doglednem, vprašanje je preveč kompleksno, svetujemo vam, da se oglasite pri nas v pisarni, kjer vam bo naša pravna služba proti plačilu odgovorila na vsa vprašanja v zvezi s tem. recimo, en vem Smile

jaz bi na tem mestu zaključil najin pogovor, ker je daleč od bistva in brezpredmeten, če pa želiš še z mano karkoli, se kakokoli duvati, pokazati svojo izobrazbo, plačilno listo, službo, glede na to, da sem jaz tebi svoj položaj opisal, ali se boš še naprej skrival za svojim random usernejmu in tumbal vse povprek, celo tam, kamor nisi poklican. ker dvomim, da si kvalificiran uporabnik foruma, in imaš pristojnost odgovarjat in na nek način branit in zagovarjat na zelo nespoštljiv način ostale uporabnike, ker če si, potem morate skupaj s formumom izginiti iz obličja interneta, za kar lahko tudi, morda, upam da, poskrbim Wink čeprav nimam tega namena, ne nič, al če me nekdo, tebi podoben, karkoli že, pol bi mogu tut kej sam storit Wink

lahko pa, kot sem ženamignil, še naprej se skrivaš za nickom, za dejanskim stanom ins tanjem, in si s tem pumpaš svoj ego, čeprav si sam še večji drek, kot si opisoval mene, morda je to le tvoje dejanskos tanje Smile

popravek/dopolnitev

@forumuser28

vidim, da si na veliko vprašanj tudi odgovoril, sklepam, da gre za osebje tega foruma, ki daje brezplačne pravne nasvete. nekak sem prej smatral, da si le uporabnik foruma. skratka, to zadevo še bol spremeni in potencira, ker sedaj vem, da si, ok, naj bi bil kakšna oseba s kompetencami, referencami, znanjem, pa si po izjavah pod mojo zadevo zelo nizkoten, in me ne čudi, da se imaš morda za pravniak, verjetno tudi s končano izobrazbo, a glede na to, da opravljaš brezplačno delo svoje branže, nisi kaj extra sposoben. žalostno

bi se te pa ravno iz tega razloga želel spoznati Wink morda drug drgugemu delava krivico

gled eprijave na inšpekcijo pa sem se že pozanimal, le g Davida, če se ne motim, da je nekak povezan morebiti kot odgovorna oseba za ta forum, še čakam in podam prijavo, v kolikor je seveda dospustna, smotrna in če je to kakorkoli v neskladju o opravljanju storitev, četudi brezplačno, pa teh ne opravi Wink

ker če pomislim, da si ti eden izmed oseb, ki na vprašanja brezplačno odgovarjate, lahko lahko le rečem, kakršen šef - takšni zaposleni, tko da Smile
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Okt, 2017 8:29  Odgovori s citatom

Lej, ene par ljudi tu neodplačno in iz lastnega veselja odgovarja. Osebno ne poznam nobenega, ene par jih je, tako ugibam, pravnikov, kar nekaj jih pa ni.

Sam imam, kot si pravilno uganil, pravniško izobrazbo, pa še par "činov" več. Kolikor te bo že presenetilo ali pa mi ne boš verjel: zastonj pravne nasvete tu dajem iz občutka družbene odgovornosti. V službenem času jih dajem na drug način (bistveno bolj prijazno in manj odrezavo) za bistveno večje plačilo. V prostem času jih pa zastonj tule talam.

Kar me pogreje je, da si prišel, nekaj zapisal in ponorel, ko ni bilo odgovora. Lej, ne jaz, pa tudi drugi, nimamo od odgovarjanja tu nič. Čisto nič. Ne dobimo procentov od oglaševanja, ne dobimo nič več strank, ker nobenemu potem na zs ne pišem, da lahko to pa to sprovedem za $$ denarja. Od tu dalje ti bo mogoče jasno, da človeka, ki od svojega časa iz lastnega veselja daje, ne moreš terjat, da naj da več ali hitreje.

Kot sem že nakazal prej, od tega posla jaz živim. In ne poznam podobne panoge, kjer bi mehaniki zastonj avte popravljal. Moj posel pač ne vsebuje vgradnje delov pa razstavljanja motorjev, jaz svojo storitev opravim, ko ti povem kaj mislim o primeru. Ampak to ne pomeni, da je to kaj manj vredno, kot da bi razdrl mašino pa ti povedal al je jermen že za zamenjat al ne.

Roko na srce, zdi se mi, da si si malo narobe tole predstavljal. Ta stran ni nek skriti nateg, kjer moraš izpolnit na tone formularjev, pol pa dobiš "zastonj" nek tester, dejansko so pa na tebi zaslužili. Od tega, da ti jaz rešujem tvoje pravne probleme, nimam nič. Take it or leave it. Ni zavajajoče oglaševanje, je sistem pridi in povej, mogoče dobiš odgovor. Stane te ne nič. Posledično se mi ni treba ukvarjat s problemi, ki mi pač niso zanimivi. Sem poznavalec par pravnih področij, ampak če imaš nekaj eksotičnega, bom raje tiho, kot da ti pišem bučke: Jah pomojm (kar pomeni, da nimam resnega pojma) bi moral ti...

Moraš vedeti, da je tako tudi v biznisu. Na nek osnovni civil ti pač vsak pravnik, še študent odgovori (a lahko sosed na mojmu parkplacu parkera? kako to preprečit?), če maš pa zapletena vprašanja (a se sme kupec nepremičnine vpogledat v stečajni spis po sklepu o domiku), pa je treba boljše poznavanje zelo specifične materije. No, to se pa plača.

Zato 1,2,3 nasvetek o dolžnosti pričanja. Ja, z veseljem. Ne bom pa zate šou študirat predpisov in ugotavljat, kako lahko tujec pri nas ustanovi doo, če da opcijsko pogodbo s Slovencem, ampak... pač, to je pa deu, ki ga delam za $$. Vzdevek je izbran ravno z namenom, da se ne samopromoviram.

Ne pisat o možnostih, da lahko poskrbiš, da forum izgine iz obličja intrneta, take izjave so neresne in smešne.

Inšpekcijske prijave so nesmiselne, to je sem napisal sarkastično, ker vem, da nimaš nobene podlage. Tudi: tržna inšpekcija se ukvarja s storitvami, ki se odplačno opravljajo na trgu, folk pa tukaj zastonj in brez premijskih poslov pač daje nasvete. Dos bolj podobno pismom bralcev, kot top shopu.
Nazaj na vrh
celjan37
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Okt, 2017 16:35  Odgovori s citatom

Lej, ene par ljudi tu neodplačno in iz lastnega veselja odgovarja. Osebno ne poznam nobenega, ene par jih je, tako ugibam, pravnikov, kar nekaj jih pa ni.

Sam imam, kot si pravilno uganil, pravniško izobrazbo, pa še par "činov" več. Kolikor te bo že presenetilo ali pa mi ne boš verjel: zastonj pravne nasvete tu dajem iz občutka družbene odgovornosti. V službenem času jih dajem na drug način (bistveno bolj prijazno in manj odrezavo) za bistveno večje plačilo. V prostem času jih pa zastonj tule talam.

Kar me pogreje je, da si prišel, nekaj zapisal in ponorel, ko ni bilo odgovora. Lej, ne jaz, pa tudi drugi, nimamo od odgovarjanja tu nič. Čisto nič. Ne dobimo procentov od oglaševanja, ne dobimo nič več strank, ker nobenemu potem na zs ne pišem, da lahko to pa to sprovedem za $$ denarja. Od tu dalje ti bo mogoče jasno, da človeka, ki od svojega časa iz lastnega veselja daje, ne moreš terjat, da naj da več ali hitreje.

Kot sem že nakazal prej, od tega posla jaz živim. In ne poznam podobne panoge, kjer bi mehaniki zastonj avte popravljal. Moj posel pač ne vsebuje vgradnje delov pa razstavljanja motorjev, jaz svojo storitev opravim, ko ti povem kaj mislim o primeru. Ampak to ne pomeni, da je to kaj manj vredno, kot da bi razdrl mašino pa ti povedal al je jermen že za zamenjat al ne.

Roko na srce, zdi se mi, da si si malo narobe tole predstavljal. Ta stran ni nek skriti nateg, kjer moraš izpolnit na tone formularjev, pol pa dobiš "zastonj" nek tester, dejansko so pa na tebi zaslužili. Od tega, da ti jaz rešujem tvoje pravne probleme, nimam nič. Take it or leave it. Ni zavajajoče oglaševanje, je sistem pridi in povej, mogoče dobiš odgovor. Stane te ne nič. Posledično se mi ni treba ukvarjat s problemi, ki mi pač niso zanimivi. Sem poznavalec par pravnih področij, ampak če imaš nekaj eksotičnega, bom raje tiho, kot da ti pišem bučke: Jah pomojm (kar pomeni, da nimam resnega pojma) bi moral ti...

Moraš vedeti, da je tako tudi v biznisu. Na nek osnovni civil ti pač vsak pravnik, še študent odgovori (a lahko sosed na mojmu parkplacu parkera? kako to preprečit?), če maš pa zapletena vprašanja (a se sme kupec nepremičnine vpogledat v stečajni spis po sklepu o domiku), pa je treba boljše poznavanje zelo specifične materije. No, to se pa plača.

Zato 1,2,3 nasvetek o dolžnosti pričanja. Ja, z veseljem. Ne bom pa zate šou študirat predpisov in ugotavljat, kako lahko tujec pri nas ustanovi doo, če da opcijsko pogodbo s Slovencem, ampak... pač, to je pa deu, ki ga delam za $$. Vzdevek je izbran ravno z namenom, da se ne samopromoviram.

Ne pisat o možnostih, da lahko poskrbiš, da forum izgine iz obličja intrneta, take izjave so neresne in smešne.

Inšpekcijske prijave so nesmiselne, to je sem napisal sarkastično, ker vem, da nimaš nobene podlage. Tudi: tržna inšpekcija se ukvarja s storitvami, ki se odplačno opravljajo na trgu, folk pa tukaj zastonj in brez premijskih poslov pač daje nasvete. Dos bolj podobno pismom bralcev, kot top shopu.

No vidiš da gre, se bolj profi obnašat, civilizirano in morda kot se za pravnika spodobi. Pohvalno.

Glede mojega teženja, je bilo samo to, da sem naslovil na forumu mislim da dve zadevi, vprašanja. Vem da so bila zelo na široko opisana, verjetno se nobenmu niti brati ni dalo, vse razumem,a če je kdo prišel do mojega vprašanja, če bi napisal, nekaj v smislu... spoštovani, zadeva je zelo obširna in kompleksna, vam svetujem, da se oglasite osebno pri kakšnem pravniku/odvetniku. In bi bil zadeva zaključena. Tako pa ni noben nič odgovoru, me je ignoriral.

Vem da nekaj brezplačnega ne more biti v tem obsegu, kot je, če je plačano. Ampak. Če se nekdo nameni nekaj delati brezplačno, pol naj to tudi nardi, zame tle ni neke razlike, plačilno ali brezplačno Wink

To, glede prijave inšpekciji izbrisu iz obličja je na tvojo provokacijo, ker si pisal, kot nek na bovšjaku, kao nek frajer, ko ti nihče nič ne more, morda je že res, a se za pravnika, osebje foruma to ne spodobi. Če sem jaz primitiven, tebi po moje ne sme biti.

Glede mehanika, pred časom, ne vem, recimo 5 let, reklama rolana po radiju; brrzplačni preventivni pregled vitalnih točk vašega avtomobila. nekaj v tem stilu, torej, avto bo dvigu, preveru zavore, krmilni sistem, izpug, pnevmatike, en vem kaj še in bo reku, gostpod, vaš avto je BP! Ql. Ali bo ap reku, bremze so zanič, bo treba zamenjati. Po moje jih bo vsak zamenjal tam. Ni pa nujno, ne obvezno. Avto servis se je odločil za brezplačen preventivni pregled ravno zato, da bo pa morda se le kdo, če ne že vsi ob pomankljivosti teh vitalnih točk, odloču to sanirat pri njih.

Drugač pa ni nobenega problema, jaz sem naslovil v eni zadevi dva različna vprašanja, obširno zafilozofiral in probal srečo, če bo odgovor. Verjemi, da sem ga sicer pričakoval Wink in ko ga ni bilo, v situaciji, ko morda pa res nimaš al pa ne daš za neko formalnost, ko te na drugi strani baše, al boš iz te pravne stvari kej dobu al ne, sem glede na občutek ignoriranja napisal glede zaprtja štacune, na kar sem dobil dva odgovora, eden je bil, kjer bi se lahko že končalo, potem si uletu še ti. Nekak sem smatral sprva, tudi glede na napisano, da si nek uporabnik, in ne osebje, kot sem včeraj ugotovu.

Tako da tvoje pisanje ni bilo na nivoju do včerajšnjega. Al ok

No, to je to, jest mislim da sva midva se zmenla vse okrog tega? Upam Wink

Tko da če se strinjaš, zaključiva in lep podzrav
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Tor 10 Okt, 2017 21:35  Odgovori s citatom

Hej.

Zmenjeno, ni problema.

Lej, jaz nisem osebje foruma. Jaz samo redno obiskujem ta forum pa pišem, kjer mi je zanimivo. Nimam admin pooblastil, nobenih zvezdic, sem uporabnik, kot ostali.

Ok, razumem kaj si hotel in da nisi dobil. Čisto odkrito ti povem, da to, kar si hotel, mi je bedno, da bi ti naredil. Verjetno sem videl tvojo temo, preletel, kaj si napisal in ali mi je bilo prekomplicirano, ali ni moje področje, da bi lahko verodostojno svetoval ali se mi pa preprosto ni dalo.

Kakor koli, najbolj podlo in wannabe frajersko se mi zdi, da se prilepim v temo in ne povem nič koristnega, ampak "da je tole malo preobširno" in da pridi mi dat solde, da naštudiram. Kot sem ti rekel, v delovnem času je to moj posel, zato če že pišem tu na zastonjkarskem forumu, je prav, da se vzdržim takega "žicanja". Ne, saj včasih je tako, da kdo napiše zgodbo okvirno, pa vidiš, da je rešljiva, ampak, da je to potem pač delo. In rečeš: "Gospa, lejte, dedovalo se bo po zakonu, ker ni blo oporoke, vi z otroci po enakih delih." Od tu dalje ji pa rečeš, "ampak, če je pa stvar bolj zapletena, pa so neki bratranci v igri pa je treba na podlagi vstopne pravice računat," pol pa pejte do odvetnika. Ker si ji vsaj nekaj povedal, dal osnovno orientacijo, drugo je pa pač dejansko kuli pa papir pa vpis v stroškovnik na koncu.
Če skrajšam: ob dejstvu, da mi je ta stran prijetna, ker lahko sam zbiram primere in tudi kdaj se mi da tu pisati, ne mislit, da je neodzivnost z vsaj vljudnostnim odgovorom, izraz prezira ali podobnega. Ne, ravno puhlic se mi zdi, da si nekdo, ki rabi nasvet, ne želi.

Ja, ampak jaz ti s podajo odgovora do konca "prodam" svoje blago. Mehanik te zvabi v svojo delavnico, potem pa te malo privija. Tu pa ni tako. Jaz ti napišem, kar mislim in to je to. Ne morem te z ničimer pripraviti, da kupiš mojo storitev.

Lej, uletu sm, ker se mi res ni zdel, da lahko "pljuvaš" po ljudeh, ki iz veselja do prava ali česarkoli že pač, dajejo zastonj nasvete. Verjetno si mislil, da je nekdo tu zaposlen, da je plačano nekako, ampak dejstvo je, da je tale stvar očitno res čisto prostovoljsko zastavljena.

No, kakor koli. No hard feelings?
Nazaj na vrh
celjan37
PrispevekObjavljeno: Sre 11 Okt, 2017 0:44  Odgovori s citatom

Hej.

Zmenjeno, ni problema.

Lej, jaz nisem osebje foruma. Jaz samo redno obiskujem ta forum pa pišem, kjer mi je zanimivo. Nimam admin pooblastil, nobenih zvezdic, sem uporabnik, kot ostali.

Ok, razumem kaj si hotel in da nisi dobil. Čisto odkrito ti povem, da to, kar si hotel, mi je bedno, da bi ti naredil. Verjetno sem videl tvojo temo, preletel, kaj si napisal in ali mi je bilo prekomplicirano, ali ni moje področje, da bi lahko verodostojno svetoval ali se mi pa preprosto ni dalo.

Kakor koli, najbolj podlo in wannabe frajersko se mi zdi, da se prilepim v temo in ne povem nič koristnega, ampak "da je tole malo preobširno" in da pridi mi dat solde, da naštudiram. Kot sem ti rekel, v delovnem času je to moj posel, zato če že pišem tu na zastonjkarskem forumu, je prav, da se vzdržim takega "žicanja". Ne, saj včasih je tako, da kdo napiše zgodbo okvirno, pa vidiš, da je rešljiva, ampak, da je to potem pač delo. In rečeš: "Gospa, lejte, dedovalo se bo po zakonu, ker ni blo oporoke, vi z otroci po enakih delih." Od tu dalje ji pa rečeš, "ampak, če je pa stvar bolj zapletena, pa so neki bratranci v igri pa je treba na podlagi vstopne pravice računat," pol pa pejte do odvetnika. Ker si ji vsaj nekaj povedal, dal osnovno orientacijo, drugo je pa pač dejansko kuli pa papir pa vpis v stroškovnik na koncu.
Če skrajšam: ob dejstvu, da mi je ta stran prijetna, ker lahko sam zbiram primere in tudi kdaj se mi da tu pisati, ne mislit, da je neodzivnost z vsaj vljudnostnim odgovorom, izraz prezira ali podobnega. Ne, ravno puhlic se mi zdi, da si nekdo, ki rabi nasvet, ne želi.

Ja, ampak jaz ti s podajo odgovora do konca "prodam" svoje blago. Mehanik te zvabi v svojo delavnico, potem pa te malo privija. Tu pa ni tako. Jaz ti napišem, kar mislim in to je to. Ne morem te z ničimer pripraviti, da kupiš mojo storitev.

Lej, uletu sm, ker se mi res ni zdel, da lahko "pljuvaš" po ljudeh, ki iz veselja do prava ali česarkoli že pač, dajejo zastonj nasvete. Verjetno si mislil, da je nekdo tu zaposlen, da je plačano nekako, ampak dejstvo je, da je tale stvar očitno res čisto prostovoljsko zastavljena.

No, kakor koli. No hard feelings?

serbus

ma glej, zamera gor al dol. niti ni pomembno. niti ne vem komu zamerit ali kaj. najcenejše stvari so na koncu najdražje. tudi ta. ker na situacijo, ki sem jo spraševal in na trenutne moje te in one okoliščine, ki trajajo že cel lajf, ker sem iskal brezplačno pravno pomoč, odvetnike preko BPP sem ob kar nekaj denarja, ki bi ga, če bi pred zadevo začeto in že končano na sodišču lahko dibl več, kot bom sicer.

ampak, če nimaš par stotakov ali pa jih ne daš in misliš djabe pridet do nečesa, je pa to pol izplen. je pa to ravno to, kar ko ti nekdo nekaj ponuja brezplačno, ker ni zanesljivo, a upaš in se zanašaš na to, kar i nekdo obljubi brezplačno in ker si trenutno v situaciji, ko si ne moreš privoščit nekega plačljivega pravnika/odvetnika ke ti, se pravi vi skupaj s tem forumom ponujate, a ne naredite, ker delate brezplačno, za hobi, za dušo in to kar vam paše, in za prakticiranje, a od vas nekdo nekaj vseeno pričakuje in računa na vas in se zaneše in ker morda nima ali ker najde nekaj "brezplačnega" se posledično niti ne potrudi dovolj poiskati nekaj plačanega in očitno zaneslivejšega, je moja poata ravno to, ta neodziv, ignoriranje in ravno iz tega razloga je zame brezplačno isto pričakovanje storitve kot plačano. in to ravno iz tega razloga, da če se nekdo nekaj odloči, brez prisile in česa podobnega nekaj pripravljen početi brezplačno se od njega to tudi pričakuje isto kot od nekoga, ki nudi pravne nasvete plačljivo. je pa to pogled iz moje strani. jaz osebno, če bi se odloču počet nekaj brezplačno in to ponujal nebi v nobenem primeru potem tega si drznil neopraviti ali selekcjonirati komu ali kaj opraviti ali ne, če bi v osnovi to ponujal in se odločil početi brezplačno. in to je bistvo mojega, kar sem želel povedat v zvezi s tem. in to je moje mišljenje z le OŠ in nekaj desetletnega lajfa Wink akcija-reakcija...
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 11 Okt, 2017 21:57  Odgovori s citatom

Enako kot forumuser28 tu svetujem povsem prostovoljno, brez plačila in še niti vem ne, čigav je ta forum. Sem pravnica, s podobnimi "čini" (domnevam, glede na njegove poste) kot forumuser28, in od tega dela živim. Tu svetujem, če mi po službi ostane kaj volje in energije, ker pač mislim, da je prav včasih narediti tudi kaj za "splošno dobro" (mimogrede, mislim, da bi morali to kdaj narediti čisto vsi poklici: od dohtarja, pa do kmeta).

Nikomur nisem nikoli obljubila, da bom podala kakršen koli nasvet, ničesar nisem ponujala. Pogledam vprašanja, izberem tista, ki so mi zanimiva ali izziv, ali pa tista, na katera lahko odgovorim brez kakšnega dodatnega poglobljenega študija.

Brezplačno ne pomeni brez vrednosti, zato me pogreje, ko nekdo samodejno pričakuje, da bo nekaj dobil zastonj. Uporabniki, ki prihajajo na ta forum, morajo vedeti, da s svojim vprašanjem samo zaprosijo za brezplačen nasvet, ne morejo pa ga pričakovati, še manj zahtevati. Še najmanj pa biti slabe volje, če ga ne dobijo. Tako da žal glede tega so bila tvoja pričakovanja povsem zgrešena.

Glede tega pa, da nihče ni napisal niti vrstice v odgovor - mnogi, ki svetujemo, pogledamo samo neodgovorjene teme in ostalih ne beremo. Če bi zapisala nekaj brezveznega, bi se samo zgodilo, da nihče drug ne bi niti več pogledal tvoje teme, zato sem ti naredila uslugo, ko nisem nič napisala.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 11 Okt, 2017 22:20  Odgovori s citatom

a se sme kupec nepremičnine vpogledat v stečajni spis po sklepu o domiku

Tole mi ne da miru odkar sem prebrala. A mi zaupaš tudi odgovor? Very Happy Mora izkazat kakšen dodaten pravni interes?
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Okt, 2017 7:55  Odgovori s citatom

Haha, blo je iz prakse Smile
Stranka je kupila nepremičnino v stečaju ene družbe. Hotela je vedeti, kako stvari stojijo v stečajnem spisu. Sam nisem domač v stečaju, ampak je tako prišlo, da sem šel pomagat. In ne, kupec ni stranka v stečajnem postopku (moj kolega je vpil, da kaj pa potem je, če ima pritožbo), ampak pač ni. Seveda pa lepa beseda lepo mesto najde in so nam na sodišču dali informacije, ki smo jih želeli.

Bolj je šlo za to, da iz glave lahko o pravo razlogih, za živo glavo pa ne iz stečaja ali pa domneve insolventnosti po ZFPPIPP Smile
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Okt, 2017 11:50  Odgovori s citatom

Hvala, forumuser28. Prav to me je žrlo, ker nisem mogla odkrit nobenega paragrafa/sodbe, kjer bi bil kupec opredeljen kot stranka.

Drugače pa sem razumela poanto. Ne moreš bit vsak dan napiflan kot za na pravosodni Wink
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Priporočila Administratorju

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu