Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  Dodatek k oporoki
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aotrin
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Apr, 2017 15:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Feb 2006 18:13

Stric mi v lastnoročno napisani oporoki izpred 3 let zapušča polovico hiše-dvojčka, ni pa posebej zapisal, da mi zapušča tudi polovico zemljišča, ki pripada stavbi.
Ali bo pravno veljavno, če na drugi strani lista oporoke dodatno zapiše, da mi zapušča tudi svojo polovico zemljišča, ki pripada stavbi. Seveda bo temu sledil ponovni podpis in sedanji datum. Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Apr, 2017 18:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Predmet lastninske pravice je lahko samo zemljišče (ali pa posebni del stavbe-, če na stavbi obstaja etažna lastnina).

Tako da vam lahko stric zapusti ali solastniški delež 1/2 na parceli (ki vključuje hišo - po zakonu je hiša sestavni del parcele) ali pa na hiši ustanovi etažno lastnino in vam zapusti konkreten posamični del (s pripadajočim funkcionalnim zemljiščem). Če vam zapusti solastniški delež to NE pomeni, da vam pripada 1/2 kvadrature zemljišča, ampak vam pripada 1/2 solastniških upravičenj na celotni nepremičnini.

Sodna praksa oporoke obdrži v veljavi če se le da - vprašanje pa je, ali na koncu dobite res tisto, kar mislite, da dobite. Zato je bolje, da je oporoka usklajena z zakonom. Še bolje, če stricu oporoko sestavi odvetnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu