Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Pomoč
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pokora
PrispevekObjavljeno: Sre 26 Apr, 2017 11:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2017 11:10

Pozdravljeni...Imam en problem ,ki pa ne vem kako se ga lotiti in izpeljati.Z mojo partnerko sva se razšla leta 2013 in do danes nisva uredila popolnoma ničesar,ker o tem ne želi niti slišat.Stvar je takšna,da nisem želel zaradi otroka drezat vanjo in sem želel ,da se stvari uredijo in umirijo,ko pa omenim delitev premoženja ,pa mi nabija slabo vest,da sem se jaz odločil ,da ju bom zapustil,da se otrok ne želi odselit iz domačega okolja.Naj še povem ,da sem se odselil v podnajemniško stanovanje.Zdaj pa tako.Ko sva se spoznala ,davnega leta 1996,sem jaz živel v najemniškem stanovanju,ona v stanovanju pri starših.po par mesecih veze ,sva kupila stanovanje ,odplačala kredit in stanovanje tudi po petih letih prodala,in kupila hišo.V tem času je odkupila tudi z mojo pomočjo stanovanje od staršev in ga v celoti izplačala.Po vselitvi v hišo,kjer se še zdaj plačuje kredit ,tudi jaz ga še plačujem polovico zneska in tako ne dajem za preživnino,samo da sta lahko ostala tam v tej hiši.Zdaj pa tako ,ko sva bila v hiši je stanovanje oddala v najem in pobirala najemnino,tudi v hiši je v njej poslovni prostor ,daje v najem in pobira najemnino.,torej pobira dve najemnini ,plačujem ji kredit za hišo ,ko pa omenim ,da bi rad da me isplača pa ne želi slišat .Kako je s tem delom,koliko je stroškov s takšnimi stvarmi.?kaj mi sploh pripada??želel sem samo tisto stanovanje v zameno in ničesar drugega,pa nisem v treh letih nič dosegel,čas je da tudi jaz naredim korak ,da bom tudi jaz lahko normalno živel dalje.
cena tistega stanovanja je okoli 45000 e...cena hiše okoli 150 000 e ....če to sešteješ in deliš je to 100 000 e po osebi....ampak tega ne razume da bi bilo ceneje samo prepisat name tisto stanovanje in bi bilo vse rešeno.res ne vem na koga se obrnit,da bo tole zmedo razrešil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 20:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Obrnite se na odvetnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mala.dusa
PrispevekObjavljeno: Pon 04 Sep, 2017 21:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2017 0:33

Zs