Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Povrnitev stroškov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
špela40
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Apr, 2017 22:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2017 9:26

Imeli smo razpisan narok za skrbništvo in preživnino. Zaradi groženj,sem za spremstvo in pomoč najela odvetnika, saj je bivši partner rekel,da ga bo imel tudi on.Z odvetnikom sva prisla na obravnavo,kjer so povedali,da je nasp.stranka pred 4 dnevi ( vmes vikend) zaprosila za prekinitev in dali so nov datum. Sedaj me pa zanima, zatrdili so,da so odvetnika in mene s priporoceno posto obvestili,da je narok prelozen,poste pa se danes-dan zatem nisem prejela. Odvetniku sem za spremstvo placala nekaj stotakov,imela stroske s prevozem,letnim dopustom v sluzbi,varstvom otrok. Sedaj je razpisan nov datum in ponovno bom morala placati odvetnika za spremstvo. Sem mnenja,da bi nekdo moral odgovarjati,da nisem bila obvescena oz.je morebiti odvetnik posto dobil ni je pa prevzel .Kaj lahko naredim in kako naj dokazem,da informacija o prelogu ni prisla do mene saj ne bi rada ponovno placala spremstva saj sem ze za to vzela izredni limit. Kaj ce odvetnik ni prevzel pravicasno ali ce sodisce ni poslalo? Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Apr, 2017 18:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Odvetniku ne bi bili dolžni plačati prihoda na sodišče, če bi odvetnik dvgnil pošiljko z odločitvijo sodišča o preložitvi in kljub temu šel na sodišče (datum vročitve lahko vidite v sodnem spisu). V vseh ostalih primerih pač plačate potne stroške in porabljen čas (ne pa samega naroka, ker ga ni bilo).

Glede dvigovanja pošte za odvetnike velja enako kot za vse ostale ljudi - do 15 dni lahko pošiljka brez posledic čaka na pošti. Po poteku tega roka šteje za vročeno. Drugih pravil glede tega, kdaj je treba dvignit pošiljko, ni. Tako da za nastalo situacijo odvetnik zagotovo ne odgovarja.

Od dneva, ko sodišče prejme odvetnikovo pooblastilo, vse pošiljke vroča samo odvetniku, stranki ne. Tako da pošiljke s preklicem naroka in vabilom na nov narok ne boste dobili, dobi jo samo odvetnik.

Če je do preložitve naroka tik pred zdajci priščlo iz neutemeljenih razlogov na strani nasprotne stranke, potem vam je dolžna povrniti stroške (stroške odvetnika - potni in odsotnost; vaše potne - drugega (dopust, varstvo, itd.) ne, ker kot stranka v postopku te stroške vedno nosite sami). Ni dovolj, da je do preložitve prišlo na prošnjo nasprotne stranke, zadaj mora biti naklep, ki pa ga boste zelo težko dokazali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu