Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Delitev premoženja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
karavanke6
PrispevekObjavljeno: Čet 20 Apr, 2017 5:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2017 20:55

Pozdravljeni!

Prosim za nasvet? Z možem se ločujeva in me zanima glede razdelitve premoženja.
Leta 2011 sva vzela hipotekarni kredit za ureditev drenaž, izkopa materiala okrog hiše, nakup strojev ( kmetija-traktor, sekalnik vej, gozdarski vitel,....).Prav tako sva zgradila garažo, klet, uredila dvorišče ipd.Kredit je na 10 let, ves čas sem ga odplačevala sama in ga še vedno. Januarja sem se z otrokoma odselila( preživnine ne plačuje, ker še ni bilo razprave, razen na csd, kjer pa sva se dogovorila o stikih, skrbništvu, nisva pa se uspela dogovoriti o višini preživnine).
Prosim, če mi lahko svetujete, kaj lahko zahtevam, saj sem večino časa tudi sama opravljala vsa opravila doma ( tudi moška ), tudi za otroke ni ničesar kupil, ali skrbel zanje, ali šel na kakšen nastop, jih vozil npr. v glasbeno šolo, nikoli "ni imel " za šolske potrebščine ipd.Skratka sama sem bila za vse, tako finančno, kot tudi fizično.Poleg tega me je tudi večkrat poniževal in na netu iskal zmenke z drugimi ženskami....Ima s.p. in konkretne prihodke na račun, vendar niti centa tega denarja nisem videla, kaj šele zapravila! Denar ne vem, kam je dajal, ampak za svojo družino ga ni nikoli "imel", prav tako ne energije in časa, plačal je samo položnice za elektriko, smeti tv, vse ostalo sem plačevala jaz( šolska prehrana, kredit, hrana, šolske potrebščine, obutev in oblačila za otroke,.....)
Kako to odloča sodišče? Ali kaj šteje, da sem bila doma večino sama za vse, tako finančno, kot fizično! Kako bi to lahko tudi dokazala, sosedje recimo vse vedo, vendar se verjetno ne bodo hoteli vpletati kot razne priče ipd.Prosim za vaš nasvet, saj mi je bilo zadnja leta z njim prav mučno, ker mi ni popolnoma nič pomagal, ne finančno in ne fizično, pa še vsa ta poniževanja, da še nikoli nisem nič naredila ipd. ,čeprav sem zadnja leta sama delala na kmetiji, poleg tega hodila še v službo skrbela za otroke in gospodinjstvo! Naj povem, da je kmetijo dobil od njegovega očeta z izročilno pogodbo v času najinega zakona, vlagala pa sem večinoma jaz, s svojim delom in prihodki.Prosim, če mi lahko svetujete, kako iz vsega tega "potegniti" kar se da največ, saj sem dobesedno garala, finančno pa sem bila vseskozi na robu ( nisem se mogla privoščiti niti frizerja, za športno obutev -1 par- sem dajala vsak mesec kakšen eur na stran, da sem si jo lahko po nekem času kupila, in še marsikaj), ker sem nosila tudi glavni del finančnega bremena! Kadarkoli sem ga prosila za pomoč, je odgovoril:" Nimam denarja" ali " nimam časa"!

Hvala za nasvet in pomoč, veselim se vašega hitrega odgovora!
Lp,
Vesna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karavanke6
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Apr, 2017 14:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2017 20:55

Ali res nima nihče nobenega odgovora ali izkušenj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu