Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Radar me je ujel ko sem prehiteval oviro na cestišču
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
arrow84
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Apr, 2017 12:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2017 12:09

Pozdravljeni,

nekaj dni nazaj me je ujel radar medobčinskega inšpektorata kjer je omejitev 50km/h vozil pa sem po navedbah radarja 65km/h. Torej z upoštevanjem napake 60km/h in prekoračil za 10km/h.

Na mojo zelo dobro "srečo", ki jo imam me je ujel ravno ob prehitevanju traktorja, ki je vozil okoli 40km/h. Seveda, da sem ga prehitel sem povečal hitrost, da čim prej zapustim levi vozni pas in ne, da se kot polž vlečem tam in mogoče zaletim v nasproti vozeče vozilo. Na sliki radarja se tudi lepo vidi, da se ravno vračam z levega pasu na desnega, ter da imam vklopljen smernik. Ker se po večini močno držim omejitev (saj sem že izgubil izpit in tega ne mislim ponoviti) v naseljih sem po končanem prehitevanju ponovno nadaljeval z okoli 50km/h.

Na žalost se pa na sliki radarja ne vidi traktorja, saj sem bil slikan v zadek vozila in ne v sprednji konec, kjer bi se verjetno v ozadju vseeno videl. Sedaj pa me zanima, je kakšna možnost, da bi se v takem primeru lahko pritožil, čeprav težko dokažem da sem prehiteval oviro na cesti? Ter če je sploh kakšna verjetnost da kaj dosemžem? Je pa bila takrat z mano v avtu tudi moja mati, ki se prav tako spomni, da sem ravno takrat prehiteval traktor.

Aja, pa prehiteval sem kjer je črta prekinjena.

Najlepša hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
uroš3
PrispevekObjavljeno: Pet 28 Apr, 2017 15:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Avg 2014 13:28

Mogoče si bil ravno ti. Sodelavec je videl kako je nekdo ravno prehiteval kjer je bil radar. Jaz bi se pritožil!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu