Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  konkurenčna klavzula
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
krmavner
PrispevekObjavljeno: Tor 25 Apr, 2017 16:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2017 16:04

Pozdravljeni.
Mene pa zanima tale klavzula. Če daš odpoved delodajalcu in se zaposliš pri novem ki opravlja isto delo. Govorimo za voznika tovornega vozila.
Ali klavzula velja oziroma ali se lahko sklicuje na njo če tudi voziš na drugi relaciji. Da Da dam primer do sedaj sem vozil naprimer Gorenjsko pri novem delodajalcu bi pa osrednjo slovenijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Sre 26 Apr, 2017 8:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Klavzulo ZDR-1 opisuje kot prepoved opravljanja konkurenčne dejavnosti po prenehanju delovnega razmerja, ko delavec pri svojem delu ali v zvezi z delom pridobiva tehnična, proizvodna ali poslovna znanja ter poslovne zveze.

Vožnja tovornjaka ni neko posebno znanje. Verjetno si izpit imel že pred zaposlitvijo.
Poleg tega pri delodajalcu nisi pridobil nekih posebnih proizviodnih ali tehničnih znanj.
Pa poslovnih zvez prav tako ne, če si bil samo voznik.

Poleg tega mora bivši delodajalec za ves čas spoštovanje klavzule (torej po koncu zaposlitve pri njem) izplačevati nadomestilo.
Ponavadi se tu ustavi.

Za veljavnost konk. klavzule mora biti v pogodbi o zaposlitvi določen tudi znesek nadomestila, če delodajalec klavzulo uveljavlja. Dostikrat v pogodbi o zaposlitvi ta del (zneskovni) manjka in klavzula ni veljavna.

Najprej preveri, ali ima stara pogodba o zaposlitvi vse poterbne zadeve za uveljavljanje konkurenčne klavzile (določeno trajanje, določen znsek).
Če je veljavna, obvesti delodajalca, da se boš drugje zaposlil in če želi uveljavljat konkurenčno klavzulo in ti izplačevati določen znsek (1/3 plače) vsak mesec naslednji 2 leti.
Odgovor bo najverjetneje Ne.
Nazaj na vrh
krmavner
PrispevekObjavljeno: Sre 03 Maj, 2017 16:09  Odgovori s citatom

najlepša hvala za odgovor. V pogodbi je konkurenčna klavzula zapisana pravilno.
Delodajalec mi grozi da bo dal odvetniku v izračun kolikšna škoda bo nastala po mojem odhodu.
Ničesar novega me ni naučil in nisem bil na nobenem izobraževanju. Pri njemu sem zaposlen 8 mesecev in zaradi nevzdržnih razmer želim prenehati delati za to podjetje. Zdaj grozi z vsem mogočim in že dve odpovedi mi je zavrnil z izgovorom da niso napisane pravilno.
Sedaj z grozi z klavzulo. Predlagate da se obrnem po pravni pomoči?
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Sre 03 Maj, 2017 22:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

Kaj pa če se bi zaposli vmes pri enem drugem za par dni, ali pa v novi službi naj napišejo v pogodbi za neko drugo delo.
Ali ti je plačevaj dodatek za konkurenčno klavzulo sedanji delodajalec.
Samo razmišljam..?
Nazaj na vrh
krmavner
PrispevekObjavljeno: Čet 04 Maj, 2017 11:22  Odgovori s citatom

nobenega dodatka ni bilo. drugo delovno mesto je skoraj nemogoče napisati saj se izključno izvaja samo prevoze. za zaposlitev drugje bi pa morda se dalo kaj izvesti. ne vem pa kako je z tem uradno da bi se zaposlil za nekaj dni drugje. oziroma koliko je lahko najkrajša doba da si nekje prijavljen.
Nazaj na vrh
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pon 08 Maj, 2017 10:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

>>in že dve odpovedi mi je zavrnil z izgovorom da
>>niso napisane pravilno.
Kaj pa naj bi bilo narobe?
Napišeš kdo, kdaja, kaj in podpišeš.
"ime priimek zaposlen pri pravo, z dnem yyy prekinjam delovno razmerje. Do konca ospovednega roka bom na dopustu. Kraj datum in podpis."

>>Delodajalec mi grozi da bo dal odvetniku v izračun
>>kolikšna škoda bo nastala po mojem odhodu.
Škoda bo prav gotovo nastala, ampak ne zaradi tvojega prenosa znanja drugam, temveč zato, ker nihče ne bo opravljal prevozov. To pa nima veze s konkurenčno klavzulo.
Kar naj da odvetniku, pa da vidimo ta umotvor.

Med tem pa napiši odpoved, zraven napiši da v 8 dneh zahtevaš odgovor, ali bo uveljavljal konkurenčno klavzulo ali ne, v kolikor ne odgovori, smatraš, da je ne uveljavlja.
Če ne odgovori, OK, se zaposliš drugje.
Če odgovori in ne uveljavlja, tudi OK.
Če uveljavlja, pač počakaš prvi mesec, če ni plačila za spoštovanje, se zaposliš drugje.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu