Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Vprašanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Zanimam se
PrispevekObjavljeno: Pon 15 Maj, 2017 14:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Maj 2017 14:02

Pozdravljeni,

na vas se obračam za pomoč, če mi lahko kdo svetuje.

Odprt sem imela s.p.,ki mi je prinesel velik finančni minus.

Tako nisem poravnala svojih obveznosti in sem dobila odločbo o plačilu ali rubežu avtomobila.

Klicala sem izvršitelja in mu po dogovoru poslala tudi mail. Na mailu so mi tudi odgovorili, naj poravnam prvi znesek v aprilu, drugega v maju in tretjega v juniju, kar ostane obresti oa v juliju. V mailu niso bili nikjer napisani točni zneski ali točen datum plačila.

S.p. sem zaprla konec februarja. Odločba s strani zavoda (o denarnem nadomestilu) je bila izdana konec aprila in v odločbi sem zvedela, da dobim prvo nakazilo 15.5.(torej danes).

5.5. sem poslala rubežniku mail, da dobim prvi priliv 15.5.in da takrat poravnam obveznosti. Odgovora na ta mail nisem dobila, kljub temu, da so mi na ostale odgovorili.

Danes so prišli k meni domov rubit avto, Je bil pa moj oče doma in je poravnal celotni znesek.

Zanima me, ali so ravnali v skladu z zakonodajo?
Ali jih kaj zavezuje, da kot podaljšana roka zakona odgovorijo na sporočilo?
Ali so v prekršku, glede na to, da so sami določili rok za poplačanje dolgov v mesecu juliju?

Hvala lepa za pomoč.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zanimam se
PrispevekObjavljeno: Pon 15 Maj, 2017 14:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Maj 2017 14:02

Mogoče še to, znesek je znašal cca 800 eur, danes so rubili 1300 eur.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 15 Maj, 2017 18:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Zanimam se je napisal/a:
Pozdravljeni,

na vas se obračam za pomoč, če mi lahko kdo svetuje.

Odprt sem imela s.p.,ki mi je prinesel velik finančni minus.

Tako nisem poravnala svojih obveznosti in sem dobila odločbo o plačilu ali rubežu avtomobila.

Klicala sem izvršitelja in mu po dogovoru poslala tudi mail. Na mailu so mi tudi odgovorili, naj poravnam prvi znesek v aprilu, drugega v maju in tretjega v juniju, kar ostane obresti oa v juliju. V mailu niso bili nikjer napisani točni zneski ali točen datum plačila.

S.p. sem zaprla konec februarja. Odločba s strani zavoda (o denarnem nadomestilu) je bila izdana konec aprila in v odločbi sem zvedela, da dobim prvo nakazilo 15.5.(torej danes).

5.5. sem poslala rubežniku mail, da dobim prvi priliv 15.5.in da takrat poravnam obveznosti. Odgovora na ta mail nisem dobila, kljub temu, da so mi na ostale odgovorili.

Danes so prišli k meni domov rubit avto, Je bil pa moj oče doma in je poravnal celotni znesek.

Zanima me, ali so ravnali v skladu z zakonodajo?

Da.

Zanimam se je napisal/a:
Ali jih kaj zavezuje, da kot podaljšana roka zakona odgovorijo na sporočilo?

Ne. Izvršitelj ni podaljšana roka zakona, je samo upnikov pomočnik. Zato, da bi v izvršilnem postopku dosegli kakršen koli učinek, morate pri sodišču vložiti pisno vlogo, seveda pravilno utemeljeno na zakonu. Ali pa z upnikom doseči ustrezen dogovor; zaradi dokazljivosti je smiselno, da je pisen.

Zanimam se je napisal/a:

Ali so v prekršku, glede na to, da so sami določili rok za poplačanje dolgov v mesecu juliju?

Hvala lepa za pomoč.

lp

Izvršitelj kvečjemu ni imel pravice, da vam (brez upnikovega dovoljenja) dovoli odlog plačila oziroma obročno odplačilo. Če odloga izvršbe ni dovolilo sodišče, potem je rubež kadarkoli mogoč.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu