Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  DOPOLNILNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE - NUJNO
Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Ali se splača vložiti ugovor in sprožiti tožbo ali nek drug pravni akt
DA
0%
 0%  [ 0 ]
NE
0%
 0%  [ 0 ]
Skupaj glasov : 0

BinePlatisa
PrispevekObjavljeno: Pon 29 Maj, 2017 20:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Maj 2017 20:52

Pozdravljeni,

v čim krajšem možnem času bi potreboval pravniški nasvet. Če vam na hitro opišem za kaj gre. Sem študent in med svojim študijem sem za 1 leto izgubil status študenta ker sem se zaposlil, zato sem sklenil dopolnilno zavarovanje pri Vzajemni naslednje leto, ko sem pridobil status nazaj sem o tem obvestil Vzajemno o tem in oni so mi zamrznili pogodbo, kar je tako kot mora bit. Nakar so mi po 1 letu kljub temu da se moj status ni spremenil začeli pošiljati položnice in nekje po 5 mescih so me obvestili o neplačanih obveznostih. Jaz sem jim poslal mail kako je do tega prišlo in na to so mi odgovorili, naj jim pošljem potrdilo o svojem statusu, kar ubistvu sploh nebi bilo potrebno. Ker v pogodbi je napisano 17. člen 1. odstavek splošni pogoji dopolnilnega zavarovanja.

17. člen
(1) Zavarovalec in zavarovanec sta dolžna zavarovalnici v 8 dneh od spremembe pisno sporočiti vsako spremembo osebnih podatkov iz zavarovalne pogodbe, prenehanje statusa zavarovane osebe v obveznem zdravstvenem zavarovanju,
prenehanje zavezanosti za plačilo doplačil in druge okoliščine, ki so pomembne za zavarovalno pogodbo.

Potrdilo sem jim poslal po pošti na njihov naslov z navadno pošiljko in tega očitno niso prejeli kar so me obvestili maja, prejšnji teden v ponedeljek ko sem prejel Sklep o izvršbi. Jutri bo točno 8 dni od prejema. Kontaktiral sem jih preko klica in maila, odgovorili so mi da je najboljše da poravnam obveznosti preden nastanejo še dodatni stroški. Vsota stroškov je približno 250€. Pravni nasvet, ki ga potrebujem je ali je najbolje da plačam njim teh 250€ ali se mi splača najeti vas in jutri vložiti ugovor.

Prosil bi za odgovor v čim krajšem času.

Hvala,
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: