Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Spor glede lokacije smeti
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
anitsil
PrispevekObjavljeno: Pon 29 Maj, 2017 21:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Maj 2017 21:03

Sem lastnik prve izmed šestih vrstnih hiš (ob dovozu na skupno parcelo).
Ker sem bil prvi kupec, sem nakup hiše pogojeval z lokacijo skupnih smeti, ki ne sme biti ob moji hiši. Prvotni tehnični opis je namreč predvidel lokacijo skupnih smeti ob dovozu na parcelo, kar pomeni ob moji hiši.
Ob strinjanju prodajalca, ki je bil takrat hkrati tudi lastnik vseh enot, je projektant popravil tehnični opis skladno z mojimi željami (smeti se nahajajo na drugem koncu parcele).
Popravljen tehnični opis je postal del notarskega zapisa.
Sedaj so vseljene vse enote in imam težavo s sosedi, ker nihče od njih ne bi imel lastnih smeti ob svoji hiši. Vrstne hiše so se prodajale postopoma in s sosedi smo prakticirali, da ima vsak svoje smeti ob svoji enoti in jih na dan odvoza pripelje do vstopa na parcelo in jih nato odpelje nazaj na svoje mesto.
Po prodaji še zadnjih enot se je oblikovala koalicija sosedov, ki sedaj zahtevajo, da se smeti vseh nahajajo ob najini enoti, ker jih nihče noče imeti pred svojo hišo (kazijo njihovo neposredno okolico). Mojo okolico pa lahko kazijo tuje smeti? Poleg tega imam tudi prezračevalni sistem in smeti pod njim zagotovo niso zaželjene.
Lastnik ene od hiš pravi, da je spremenjen tehnični opis, ki je v mojem notarskem zapisu ničen in ne velja, ker ni potrjen na upravni enoti. Ne vem katera zakonodaja to ureja?
V izdanem gradbenem dovoljenju za vse hiše je glede zbiranja odpadkov navedeno le: "Komunalni odpadki se bodo zbirali v tipskih posodah in bodo dostopni službi za odvoz odpadkov."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu