Avtor Sporočilo
<  Dedno pravo  ~  dedovanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
robitina
PrispevekObjavljeno: Čet 08 Jun, 2017 13:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2017 13:26

Mene zanima, dediščina je trajala vse od leta 1980, to je po mami od mojega očeta. Mama od očeta je naredila oporoko in vsakemu nekaj zapustila. Moj oči pa je svojemu bratu cca 110 m2 zemljišča odstopil svojemu bratu, naredil je pismeno, lastnoročno podpisal, zato pa je dobil plačila cca 7000 šilingov, pa eno staro prikolico, ostalo pa je obljubil da bo dal takrat, ko bo dediščina zaključena. Ker pa je na sodišču to trajalo do leta 2017, moj oči je umrl pa leta 2007, tako da ga ni več, in sem jaz dedinja po mojem očetu. Moj oči je to napisal lastnoročno brez prič, ni bilo overjeno pri notarju. Sedaj pa se je didiščina končala, na sodišču brat od mojega očeta ta del zemljišča ni uveljavljal, da bi sodnica ob zaključku dedovanja to naredila, da je ta del 110 m2, od brata mojega očeta in je to naredila, tako da je ta del zemljišča sedaj moj, katerega sem dedovala. Brat od mojega očeta je to tudi podpisal na sodišču in se na sklep o dedovanju ni pritožil. Jaz sem mu ponudila, to zemljišče, vendar da ga plača, kot je bilo domenjeno to z mojim očetom, vendar pravi da sem postavila previsoko ceno in da ne bo toliko plačal, kot jaz hočem. Pravi da me bo tožil, ker ima podpis od mojega očeta da mu to prodaja. On to zemljišče tudi uporablja, vendar od letos naprej in ni bila dediščina še dokončno rešena pa je ta zemljišče zagradil, tako da nimam dostopa do svojega zemljišča. Me zanima, če ne bo tega zemljišča plačal, ali ga lahko naženem dol iz zemljišča saj sedaj je moje in se na Sklerp o dedovanju tudi ni ptitožill, ali mu moram Sploh prodati zemljišče, saj mojega očeta ni več, saj sta bila z njemu zmenjena ne z mano. Ali če me toži ali bo on dobil tožbo ? Hvala če kdo kaj ve:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Dedno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu