Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  kazenska ovadba in izvrsba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
natashas
PrispevekObjavljeno: Pet 31 Dec, 2010 16:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Dec 2010 16:33

Spostovani!
prosim za pomoc kako naj reagiram. Prejela sem dopis z zgornjim naslovom (sicer nepriporoceno in skrajno amatersko sestavljeno z kopijo ziga in podpisa in neko ogromno rdeco stempiljko na kateri pise KAZENSKA OVADBA in datum). Gre za podjetje RN INKASO, ki naj bi zastopalo podjetje NECKERMANN ki izvaja katalosko prodajo. Napisali so, da bodo podali na policijsko postajo Predlog za pregon storitve kaznivega dejanja goljufije..itd ker naj bi dolgovala 193 evre.
Po zacetnem soku jih kontaktiram pisno (da jih bom jaz prijavila zaradi suma goljufije) in mi sporocijo da v kratkem posredujejo odgovor Neckermanna. Od tam sem prejela samo neko "kartico nakupov stranke" neke vrste izpisek po katerem sem morala sama sklepati da gre za cca polovicen dolg tega zneska (ostalo naj bi bili stroski "izterjave" druzbe za storitve iz Limbusa), ki naj bi jim ga dolgovala iz obrocnega nakupa izpred 6 let nazaj. Iz te kartice nakupov je razvidno, da so bili tudi po tem domnevnem dolgu opravljeni in placani nakupi ob povzetju. Poslala sem jim dopis, da se ne strinjam z navedbo o dolgu vendar seveda teh racunov ali poloznic ze dolgo vec nimam.
Zopet sem prejela nepriporocen dopis podjetja RB INKASO da po njihovi evidenci se niso prejeli zahtevanega denarja in da bodo nadaljevali s postopki.

Kaj lahko naredim? Pocutim se preganjano in ogrozeno, ne zelim si ovadb in dodatnih stroskov vendar se bojim, da bom morala placati ceravno sigurno nisem pustila (do nikogar) nobenega dolga. Ali si lahko kar vsak zmisli za toliko let nazaj da jim nekaj dolgujem in ker nimam dokaza da jim ne sem jim dolzna placati? Je to res mogoce? Kako naj se branim?

Zahvaljujem se vam za vaso pomoc!

Vse Dobro v 2011 vam zelim,

Natasa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tedy
PrispevekObjavljeno: Ned 02 Jan, 2011 19:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2006 15:07

prvo je potrebno vedeti za datum kdaj je dolg dejansko nastal, če seveda sploh je. saj je verjetno, da je že zastaral. Podjetja kot je v vašem primeru pogosto poiskušajo izterjati že zastarane terjatve na takšen način, da ponujajo zelo ugodne pogoje odplačil in s tem zavedejo osebe, da dolg z7 delnim poplačilom prepoznajo ter nato nadaljujejo z izvršbo. Glede KO se ne rabite sekirati, razen v primeru, če je šlo dejansko za goljufiv namen, kar pa vam morajo vsekakor dokazati (primer, če ste vedeli ali pa bi že ob nakupu morali vedeti, da dolga ne boste mogli ali hoteli plačati)
V kolikor je zadeva zastarala potem seveda lahko vse njihove opomine enostavno prezrete. V kolikor pa zadeva ni zastarana je sicer možno dokazovanje o plačilu na sodišču, vendar pa je v kolikor nimate potrdil o plačilu to dokaj komplicirana zadeva in boste verjetno potrebovali pravno pomoč sicer dvomim, da boste uspeli.
Nazaj na vrh
natashas
PrispevekObjavljeno: Pon 03 Jan, 2011 10:19  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Dec 2010 16:33

Spostovani!

najlepsa hvala za vas odgovor!!
Dolg naj bi bil iz leta 2005. Ob prevzemu sem najverjetneje placala t.i. 1obrok, ostalo je bilo obrocno (kar sem sigurno placala ampak dokazil pa res vec nimam). Po temu sem se nekajkrat prevzela s placilom ob povzetju neke malenkosti in res ne vem ce obstaja kdo, ki bi poleg dolga vseeno se naprej narocal in placeval pri istem podjetju. Ali naj njihove poskuse preprosto ignoriram?

Res me je strah ker v zivljenju nisem nikoli imela dolgov. Pred leti so mi poslali tudi iz Renaulta neko terjatev a sem na sreco cisto po nakljucju po nekaj letih se imela racun (odbitne fransize) za avto, ki ze 2 leti ni bil vec v moji lasti. Ali je mozno da so v teh podjetjih tako "slampasti" ali pa gre za poskuse goljufije (ce se temu tako rece)?
Odkar sem dobila to groznjo s kazensko ovadbo imam ze cel predal racunov za vse mozne malenkosti. Ali je res to edini nacin-da dolocim omarico in kopicim nesteto racunov nakupov in placila storitev? Za koliko let naj jih hranim?

Hvala za vaso pomoc. Naj se vam vse Dobro povrne!
Z lepimi pozdravi,
Natasa
Nazaj na vrh
olivera
PrispevekObjavljeno: Pon 03 Jan, 2011 11:09  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2007 16:44

Ponavadi podjetja dajo cek kup"odprtih" zadev takšnim firmam v izterjavo. Čisto možno, da je nastala napaka pri knjiženju.

Če bi bili prepričani, da niste plačali, bi vložili izvršbo, tako pa je zadeva zastarala in vas podjetje izsiljuje. Saj se vidi po dopisu, ki ste ga dobili, cel kup nekih "uradnih" žigov in podobno, pač da prestrašijo ljudi.

Napišite še enkrat podjetju(priporočeno, da imate dokaz) pa tudi temu izterjevalcu.
Prepričana sem, da se bo zadeva končala. Zdaj pač avtomatsko pošiljajo vsem, da ljudi čim bolj prestrašijo. Mislim, da nimate kaj skrbeti.lp
Nazaj na vrh
Ljubljancan
PrispevekObjavljeno: Pet 23 Jun, 2017 13:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2017 13:29

Spoštovani, vedno preverite rok zastarelosti terjatve. V večini primerov velika podjetja posredujejo zastarele terjatve podjetju RB INKASO in nato oni z raznimi grožnjami probajo izterjati dolg.

Prverite na googlu zastaralni rok za vaše zadeve po obligacijskem zakonu predno se karkoli pogajate z podjetji podobnimi kot so RB INKASO.

Ne se pustiti zavesti njihovim žalostnim poskusom ustrahovanja z izvršbami in rubeži.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu