Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  sečnja dreves na sosedovi parceli zaradi nejasne meje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
prav123
PrispevekObjavljeno: Pet 30 Jun, 2017 18:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Jun 2017 17:25

Pred 20 leti sem podedoval nekaj gozda od nenadno preminulega očeta, ki pa ga nisem izkoriščal, ker lesa nisem potreboval. Letos pozimi pa sem posekal nekaj dreves za taščo, ki se ogreva na drva. Ker nisem poznal natančnih meja, sem si pomagal s skico GERK in mnenjem enega od mejašev v gozdu. Sekal sem seveda šele po označbi dreves s strani revirnega gozdarja. Ob spravilu lesa pa me je eden od mimoidočih opomnil, da sem morda sekal tudi na parceli njegove sosede. O tem je obvestil tudi sosedo samo. Nemudoma sem poklical geodeta in ta je potrdil sum mimoidočega. Takoj sem stopil do sosede, se ji opravičil in ji ponudil nadomestilo v obliki lesa ali zneska v tržni ceni posekanega lesa. Privolila je v zamenjavo za les in odgovorila, da se bomo pogovorili čez nekaj časa, ker za letos drva že ima. Obljubil sem, da ji les posekam naslednjo zimo in pri tem je ostalo. Do danes, ko sem po priporočeni pošti prejel njene grožnje s policijo zaradi kraje oziroma s tožbo, če ji nemudoma ne plačam 3000 eur za škodo, letni prirast in pretrpljene duševne bolečine. Ker gre po mojem mnenju za dejansko bagatelni znesek (cca 300 eur vrednosti), me zanima kakšne so možnosti oz. kaj je najracionalneje. Razen drugačnega dogovora, ki ga sedaj kategorično zavrača.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Ned 02 Jul, 2017 15:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

naj te ne sekira. vse si prav odreagiral. nekdo pač želi zaslužit. tudi če boš šel na sodišče, boš pač povedal to kar si naredil in kaj si se dogovoril. če boš stopil pa do ženske pa đabe, ker je tupava. v glavnem, naj te ne skrbi, ker nimajo dokazov da si ti posekal Smile
Nazaj na vrh
prav123
PrispevekObjavljeno: Ned 02 Jul, 2017 23:00  Odgovori s citatom

hvala, red-line, a te ne razumem najbolje. najprej praviš, da bi na sodišču povedal tako, kot je bilo (kot sem sekal in ponudil nadomestilo), potem pa da nimajo dokazov, da sem jaz posekal? kako to misliš?
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pon 03 Jul, 2017 10:19  Odgovori s citatom

ja res sem nejasno razložil. dejansko če boš šel na sodišče boš lahko povedal točno tako kot je bilo, ali pa preprosto boš bil tiho in se naredil nevednega ker proti tebi nimajo dokazov. je pa res vprašanje ali bo to šlo naprej, ker dejansko samo grozi.
Nazaj na vrh
prav123
PrispevekObjavljeno: Pon 03 Jul, 2017 14:50  Odgovori s citatom

Ja, red line. Se mi zdi, da je bila cist odlocena, da se normwlno zmenimo za to malenkost, ki ni bila namerna. A seje potem sama ali po prigovarjanju koga domislila, da bi lahko se kaj za povrh zasluzila. Se vedno pa ne vem kako postopati. Ima sploh smisel narediti kaksen korak ali pa le cakat, da se omejenka (pardon, a mislim, da je res) premisli in se normalno dogovori? A v slednje dvomim.
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sre 05 Jul, 2017 13:41  Odgovori s citatom

pač počaki. ljudje ne hodijo v tožbe kar tako, ker vejo da to stane če zgubijo.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu