Avtor Sporočilo
<  Upravno pravo  ~  Izvršba zaradi štipendije
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
andrej90
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Jul, 2017 19:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jul 2017 19:19

Pozdravljeni,

leta 2011 sem se vpisal v 1. letnik univerzitetnega študija v Ljubljani. Glede na materialni položaj sem uveljavljal pravico do državne štipendije, ki mi jo je za 1. letnik CSD tudi dodelil. Po približno pol leta so se pojavile zdravstvene težave, zaradi česar sem moral študij prekiniti. Prekinitev študija sem takoj tudi naznanil štipenditorju - CSD, ki je štipendiranje prekinil. Ker sem sredstva porabil za kritje stroškov bivanja in bi jih glede na materialno stanje težko povrnil, so mi na CSD svetovali, da predlagam odpis dolga iz zdravstvenih razlogov, kar je bilo še možno po takratnem zakonu ZŠtip. Pritožbo sem pravočasno vložil in dobil potrdilo, da je bila poslana v obravnavo na 2. stopnjo na Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve.
Tu se je pojavil problem - MDDSZ še do danes ni odločilo o moji pritožbi.
V naslednjem letu, leta 2012, sem se vpisal na drug program študija v bližnjem kraju in dokončal prvi letnik. Ponovno sem poskusil z vlogo za štipendijo za 1. letnik, vendar so mi jo na CSD zavrnili, z obrazložitvijo, da sem štipendijo za 1. letnik že prejemal. V tem letu sem 1. letnik nato uspešno dokončal, štipendije pa nisem prejemal.
Leta 2016 pa je prišel šok - CSD je namreč vložil izvršbo na moj bančni račun z namenom, da zarubi dolg za štipendijo z obrestmi vred. Pri tem so kot podlago za izvršbo uporabili kar osnovno odločbo, na katero sem se pritožil, o pritožbi in odločbi na pritožbo pa ni bilo ne duha ne sluha.
Na samo izvršbo smo se pritožili, predali zadevo tudi varuhu človekovih pravic in upravni inšpekciji, ki sta oba ugotovila kršitve v postopku CSD in MDDSZ.
Izvršbo so po posredovanju upravne inšpekcije zadržali za 6 mesecev, v tem času naj bi namreč na MDDSZ odločili o zadevi. Do izteka teh 6 mesecev manjka le še nekaj dni, potem bodo z rubežem nadaljevali.
Glede na to, da je od izdaje prve odločbe in moje pritožbe nanjo minilo že več kot 5 let, me zanima, ali je možno, da je zadeva zastarala? Mi lahko priporočate kakšnega strokovnjaka, kamor se lahko obrnem in kako naj nadalje postopam v tem primeru?

Hvala in lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Upravno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu