Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  Nepodaljšanje DČ
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
lili77
PrispevekObjavljeno: Sre 16 Avg, 2017 12:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Avg 2017 12:02

Pozdravljeni.

V podjetju XY sem delala kot študentka 3 leta (študentsko delo je imelo vse znake delovnega razmerja). Seznanila sem se pravicami, ki jih imam kot študentka in sem na podjetje naslovila poziv kot prošnjo za rešitev problematike študentov. Tako zakonodaja kot sodna praksa navajata, da si študent, katerega študentsko delo vsebuje vse znake delovnega razmerja, zasluži pogodbo za NDČ + vračilo razlike med študentsko plačo in redno plačo za vse mesece za nazaj. V samem dopisu nisem nikjer navedla, da zahtevam pogodbo za NDČ, ampak samo, da zahtevam pogodbo za delo, ki ga opravljam, saj vsebuje vse elemente delovnega razmerja. Dobila sem pogodbo za DČ za obdobje 6 mesecev. 1 mesec in pol pred iztekom pogodbe so me seznanili, da pogodba ne bo podaljšana (navedli niso nobenega razloga). Hkrati so v istem mesecu na isto delovno mesto zaposlili 2 študenta za NDČ s poskusno dobo 6 mesecev.

Zanima me ali sem se s tem, ko sem podpisala pogodbo za DČ, odrekla pravici, ki mi je kot študentki pripadala (NDČ+ vračilo neizplačane plače za nazaj oz. druge bonitete) ali imam še zmeraj pravico zahtevati to za nazaj? Študent naj bi namreč  imel le 30 dni po prenehanju dela v tem podjetju to pravico.

Prosila bi tudi za odgovor ali je zakonsko dovoljeno na isto delovno mesto zaposlit študente (razpisa ni bilo nikjer), hkrati pa meni ne podaljšati pogodbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu