Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Izbris prepovedi odtujitve iz ZK
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
hisamiha
PrispevekObjavljeno: Čet 31 Avg, 2017 13:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2016 10:08

Zanima me na kakšen način bi lahko dosegel izbris Prepovedi odtujitve iz ZK, brez soglasja oz, odobritve osebe v korist katere je ta prepoved zapisana v ZK.

Pred leti sem od staršev z darilno pogodbo prejel zemljišče, ki meji na zemljišče staršev. Za obojestransko zaščito smo vpisali v ZK naslednje omejitve.

- prepoved staršev da prodajo svoje zemljišče
- prepoved meni, da za čas življenja staršev prodam podarjeno parcelo
- predkupna pravica za mene, da imam prednost pri nakupu parcele, če bi jo starši prodajali

Staršem se je po 20 letih začelo dogajati v glavi in tudi moj brat verjetno aktivno sodeluje pri tem.

Pri pregledu stanja v ZK sem ugotovil naslednje:
- starši so izbrisali ( prepoved staršev da prodajo svoje zemljišče)
- starši so izbrisali (predkupna pravica za mene, da imam prednost pri nakupu parcele, če bi jo starši prodajali)

Kako lahko tudi jaz izbrišem prepoved odtujitve brez sodelovanja staršev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 31 Avg, 2017 23:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Na tvojem bi v zemljiški knjigi preveril listine, na podlagi katerih je prišlo do izbrisa. V 20 letih se je zk spremenila iz klasične v elektronsko in so vpisi drugačni ali pa so kaj pozabili vpisati. Tam kjer je bil vpis, bi moralo tudi pisati, na kakšni podlagi je bil izbris in tudi navedena listina. Pa še na zk vprašaš in ti bodo dali informacije iz prve roke.

Brez njihovega soglasja ne bo nič.

PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 9:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2016 10:08

fan2 je napisal/a:
Na tvojem bi v zemljiški knjigi preveril listine, na podlagi katerih je prišlo do izbrisa. V 20 letih se je zk spremenila iz klasične v elektronsko in so vpisi drugačni ali pa so kaj pozabili vpisati. Tam kjer je bil vpis, bi moralo tudi pisati, na kakšni podlagi je bil izbris in tudi navedena listina. Pa še na zk vprašaš in ti bodo dali informacije iz prve roke.

(Brez njihovega soglasja ne bo nič)

Kako je pa njim uspelo izbrisati predkupno pravico in prepoved odtujitve in to brez mojega soglasja?
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 18:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

hisamiha je napisal/a:
fan2 je napisal/a:

(Brez njihovega soglasja ne bo nič)

Kako je pa njim uspelo izbrisati predkupno pravico in prepoved odtujitve in to brez mojega soglasja?

Zato greš in preveriš, kaj se je zgodilo.

PrispevekObjavljeno: Pet 01 Sep, 2017 19:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Določene vrste prepovedi odtujitve in obremenitve prenehajo na podlagi zakona po 5 letih od sklenitve pogodbe, ne glede na to, kaj so se stranke s pogodbo dogovorile (ali česa se niso); takrat lahko zavezanec predlaga, da se izbrišejo. Ne potrebuje soglasja nasprotne stranke. Preverite v ZK, kot je predlagal fan2, zberite vse dokumente in pojdite k odvetniku, da bo zadevo pregledal in vam povedal, kako dalje.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu