Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Preživnina - dokazila o rednem šolanju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jonno
PrispevekObjavljeno: Ned 17 Sep, 2017 17:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Sep 2017 17:42

Pozdravljeni, otrok za katerega plačujem preživnino, je star 20 let je bil v šolskem letu 2016/17 že drugič vpisan v prvi letnik fakultete. Septembra sem dobil kopijo potrdila o vpisu. Zanima me, na kakšen način lahko dobim informacijo o tem, ali se redno šola (to naj bi bil edini pogoj za plačevanje preživnine v kolikor je otrok starejši od 18 let). CSD te informacije ne želi pridobiti in posredovati (ker to ne določa zakonodaja), šola pa mi te informacije ne želi dati, ker je otrok že polnoleten.

Po neuradnih informacijah otrok šole ne obiskuje, opravlja pa tudi delo (verjetno preko študentskega servisa).

Bojim se, da bo v šolskem letu 2017/18 ponovno "fiktivno" vpisan v prvi letnik kakšne druge fakultete.

Zanima me kako (če sploh), lahko pridem do informacije ali se otrok redno šola (ali je edina pot preko odvetnika).

Prav tako me zanima, na kakšen način se v primeru, da se otrok ne šola več (ni vpisan v šolo ali na nek način ugotovim, da se ne šola redno) prekine s plačevanjem preživnine (ali je edino "orodje" zahtevek na sodišče?). Že v naprej hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu