Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Porok kreditojemalcu NLB
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Denis16888
PrispevekObjavljeno: Tor 19 Sep, 2017 21:48  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2017 21:32

Živjo
Pred nekaj meseci, sem šel lastni mami kot porok za najem kredita na NLB banki. No tega kredita ne odplačuje vec, pa ne zaradi nezmožnosti odplačevanja ampak zaradi nediscipline, namerno dviguje denar tako da ne ostane dovolj za kritje obroka. Pogovorila sva se, in zatrdila in obljubila je da je vse urejeno in naj se ne sekirami. za vsak slučaj pa se m šel še na banko se pozanimati, kjer sem izvedel da mi prikriva in laže. Trenutno z družino živim v njeni hiši in se zaradi dveh majhnih otrok in brezposelne žene niti ne upam niti ne morem odseliti ker se bojimo da bodo stvari še hujše. Zdaj pa me zanima ali obstaja kakšna možnost spodbijanja poroštva ali preklic pogodbe oz. karkoli kar bi me rešilo te zanke okoli vratu ker bi se resnično radi odselili saj odnosi postajajo vse bolj neznosni... Rad bi zagotovil prihodnost svojim otrokom kot se zagre, ne pa odplačeval tuje grehe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 20 Sep, 2017 18:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Poroštva se brez soglasja banke ne boste znebili. Mamo lahko tožite, da vam poplača to, kar ste vi plačali banki. Če bo skrila svoje premoženje, je vprašanje ali boste lahko znesek izterjali.

Poroštev se ne daje in pika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu