Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Posredovanje dodatnih podatkov pri avtomobilskem zavarovanju
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Candiles
PrispevekObjavljeno: Ned 24 Sep, 2017 19:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Sep 2017 19:03

Pozdravljeni. Bil sem udelezen v prometni nesreci, kjer sem bil povzrocitelj. Izpolnili smo evropsko porocilo. Sedaj sem dobil posto od zavarovalnice, v kateri zahtevajo fotokopijo vozniskega, prometnega, porocila in izpolnitev dodatnega obrazca.

Torej prvo vprasanje: na cem temelji moja obveznost poslati te podatke? Kolikor berem polico in splosne pogoje na njihovi spletni strani niso te stvari nikjer omenjene, podatki kot so stevilka vozniske, stevilka prometne itd so navadeni na evropskem porocilu, ki ga je podal oskodovanec, in ki je od mene podpisan. Sedaj pa imam tukaj od njih še en ekstra obrazec, kjer spet pisem te iste podatke.

Drugo vprasanje:

Ta dopis s tem obrazcem so mi poslali 19.9. na moj stalni naslov, kjer pa mene ni bilo do danes 24.9. Posta je bla kar v nabiralniku, torej brez kakega dvigovanja ali vrocevanja. V dopisu pise, moram jim obrazec poslati v treh dneh, sicer sem odgovoren za dodatne stroske in obresti.

Zanima me ali imajo kakrsnokoli pravno podlago za to. Pregledal sem cele splosne pogoje in ta rok ni nikjer omenjen, in torej sem bil o njem obvescen šele 24.9.

Vse skupaj se mi zdi skrajno samovoljno od njih in ne najdem, da sem se s takimi roki kje strinjal, in tudi sicer, če lahko oni to enostransko postavljajo, kaj jim preprečuje da bi od strank zahtevali odziv v 8ih urah naprimer?

Ali lahko kdo razlozi ali imajo pravico do tega, ali pa gre spet za primer ala tisti, ko so mobilni operaterji pobiral davcne stevilke za foro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu